ראשי > רשלנות רפואית > מימוש זכויות מול המוסד לביטוח לאומי

מימוש זכויות מול המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הוא אחד הגופים המרכזיים והחשובים בהקשר למדיניות הרווחה ומהמדיניות החברתית של ישראל, זהו הגוף האמון למשל על חלוקת קצבאות רבות לאזרחים במצבים שונים, על קביעת אחוזי נכות לאחר פגיעה בעבודה למשל, קביעת אובדן כושר עבודה בהקשר לקצבאות ועוד תחומי עיסוק נוספים. מול תשלומי הביטוח הלאומי שכולנו משלמים בכל חודש וכל שנה מהיום בו אנחנו מתחילם לעבוד, עומדות זכויות שאנו כאזרחים משלמי מיסים זכאים לקבל בהתאם למצב שאליו הגענו.

אך כמו בהליכים בירוקרטים רבים אחרים וכמו בכמעט כל מקרה בו גוף גדול כמו המדינה צריך להעניק כסף לאזרחים, מימוש זכויות אלו עשוי להפוך למסע מפרך ומתיש, זכויות רפואיותשבסופו חלק מהאנשים אפילו לא מקבלים את מלוא הזכויות שלהם. לאחר מקרים כמו מחלות, פגיעה בעבודה או תאונות למיניהן המוסד לביטוח לאומי אמור לקבוע אחוזי נכות, כמו גם האם וכמה האדם זכאי לקבלת קצבאות סיוע שונות.

איך זה עובד?

המוסד לביטוח לאומי משלם קצבאות לאזרחים מתוך תקציב גדול מאוד שמקצה לו המדינה, כאשר מרבית המימון לתקציב זה אמור להגיע כמובן מדמי הביטוח הלאומי שכולנו משלמים על פי רמת ההשתכרות. כך, הרעיון הוא ששכבות שמרוויחות יותר מסייעות באופן עקיף לממן את הטיפול החברתי ובנושאי רווחה באותם אזרחים בעלי הכנסות נמוכות יותר וגם בכל האזרחים הזכאים לסיוע עקב נכות כלשהי.

הבעיות מתחילות כאשר אזרחים נקלעים למצב בעייתי – למשל פגיעה בעבודה או אי יכולת לעבוד אחרי מחלה / תאונה – ומבקשים לממש את אותן זכויות המוגדרות בחוק ובמסגרת תקנות הביטוח הלאומי. למרות הגדרות ברורות יחסית, התהליך כולל בירוקרטיה רבה, ועדות רפואיות, בדיקות ועוד עד למסקנות הסופיות אשר בהחלט ניתן לומר כי יכולות לחרוץ במובנים רבים את הגורל הכלכלי של אותו אדם. יש למצב זה סיבות שונות וגישות שוות, אך בפועל המוסד לביטוח לאומי "מחלק" כספים רבים מאוד ולכן במידת מה שואף לשמור את הכסף אצלו אלא במקרים בהם הדבר מוצדק באמת – כך שאנשים רבים עשויים "ליפול בין הכיסאות" ולא לקבל זכויות שבפועל כן מגיעות להם.

זכויות ביטוח לאומי

בנושאים כמו פגיעה בעבודה יש קצבאות שונות וסיוע שונה במסגרת המוסד לביטוח לאומי לעומת זכויות של גמלאים או ילדים בעלי צרכים מיוחדים למשל. זכויות אלו כוללות נושאים כגון:

  • קצבת נכות כללית מטעם המוסד לביטוח לאומי – עפ"י קריטריונים מסוימים ועם הגדרה של לפחות 60% נכות כללית הנקבעת עפ"י ועדה רפואית (במקרים מסוימים מספיקה 40%).
  • קצבת פגיעה בעבודה – נושא מיוחד המיועד לאנשים שנפגעו במהלך עבודתם וסובלים מאובדן כושר עבודה או פגיעה ביכולת ההתפרנסות.
  • קצבה לנפגעי פעולות איבה.
  • קצבת המוסד לביטוח לאומי לטובת ניידות לאנשים בלי קשיי ניידות.
  • נפגעי תאונות אישיות.
  • פיצויים לנפגעים ממחלות מסוימות.

לסיכום, פגיעה בעבודה או כל מצב אחר בו אם בתור אזרחים נדרשים לפעול מול הביטוח הלאומי למימוש זכויות חברתיות וכספיות, התהליך יהיה קל ויעיל יותר בעזרת גורמי מקצוע שיודעים כיצד להתנהל, אילו מסמכים להציג ואיך להשיג את מלוא ההטבות והזכויות – כאשר העלות היא תלוית הצלחה ועל פי מהות הפיצוי.

  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: