ראשי > טיפולי שיניים > שיטות שונות ליישור שיניים

שיטות שונות ליישור שיניים

דצמבר 20, 2014

רפואת השיניים נחשבת לרפואה מתקדמת מאד. בשנים האחרונות נוספו לה פיתוחים רבים וחדשניים, ההופכים את הטיפול עצמו ליעיל בהרבה מכפי שהוצע בעבר וגם מקצרים באופן משמעותי את תהליך ההחלמה. גם בכל הקשור לרפואת השיניים האסתטית מוצעים כיום לא מעט פתרונות, לרבות שיטות שונות ליישור שיניים. הנה כמה מהן:                                                                                                                                  Dentist looking at an x-ray

  1. יישור שיניים ללא גשר – אם בעבר היה צורך בגשר בולט על השיניים כדי ליישר אותן, הרי שכיום הסיפור הוא קצת אחר. יישור שיניים בדרך זו הוא צורת יישור חדשנית שמשיגה תוצאות מצוינות. במסגרת היישור נעשה שימוש במיישרים שקופים, שכמעט ואינם נראים לעיין. הם מותאמים בהתאמה מלאה אל המטופל עצמו ומציעים לו נוחות מירבית. יישור שיניים שקוף הוא פתרון נהדר לכל מטופל ובכל גיל, ובעיקר למי שחשוב לו המראה והאסתטיקה.
  2. פלטה ליישור שיניים – גם כאן מדובר בשיטת יישור פופולארית אם כי בולטת יותר. במקום יישור שיניים ללא גשר, יכול המטופל לבחור באפשרות של פלטה נשלפת ליישור שיניים המותאמת גם היא לצרכיו ולמצב שיניו. ישנם סוגים שונים של פלטות ומכשירי רסן נשלפים, כשהיתרון שלהם, בהשוואה לפתרונות קבועים היא היכולת לשמור על רמת היגיינה טובה יותר לאורך כל הטיפול.
  3. גשר חיצוני או פנימי – זהו פתרון קבוע לצורך יישור השיניים. שלא כמו יישור שיניים שקוף, כאן מדובר בגשר בצורת טבעות, גשר נראה לעין המותקן בחלקן הפנימי או החיצוני של השיניים. כל צורה מותאמת באופן מלא לשיניים ולמצבן והיא כוללת שימוש בטכניקות שונות כדי להציע את המענה הטוב ביותר. הטבעות (סמכים) עשויות מחרסינה בדרך כלל, אולם ישנן גם טבעות שקופות שפחות בולטות.

באיזו שיטה ליישור שיניים לבחור

ניתן לראות שישנן כמה שיטות שונות ליישור שיניים. יישור שיניים ללא גשר הפך לשיטה הפופולאריות ביותר כיום ולא בכדי. היא משיגה תוצאות ברמה גבוהה ומאפשרת גם אסתטיקה רבה. אולם, לפני שבוחרים את שיטת הטיפול חשוב להתייעץ עם רופא השיניים עצמו ולבדוק יחד איתו אילו אפשרויות קיימות ואיזו מהן היא המתאימה ביותר. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה כדאי להתייחס ליתרונותיה וחסרונותיה של כל שיטה, לעלות שלה וגם לתוצאות שהיא משיגה. מומלץ להגיד את הצרכים מראש ובהתאם לקבל את ההחלטה. חשוב לפנות לרופא שיניים המתמחה בטיפולי יישור שיניים ללא גשר ויישור בדרכים נוספות כדי לוודא שאכן מקבלים את המענה המקצועי המתאים.

%d בלוגרים אהבו את זה: