ראשי > גניקולוגיה > בעיות שכיחות של פוריות וזרע פגום

בעיות שכיחות של פוריות וזרע פגום

ינואר 19, 2015

כאשר זוג מגיע למכון פריון ומגלה כי מי שאינו יכול לגרום להריון זה הגבר, מתחילה סדרה של טיפולים המיועדים להשביח את הזרע ולהפרות את האישה. ישנם גברים שיש להם בעיות של פוריות כמו בעיה של ניקוזים מהאשכים, או בעיות של זיהום אחרות וכן, התאחות הווריד הספרמטי. אנשים רבים כמו גברים, העובדים באזורים שיש בהם רעלים, עשויים להיות עקרים במשך השנים. גם אלה הצורכים סמים ואלכוהול יכולים להתקשות ביצירה של זרע חזק.c751702_m

גברים שמשתמשים בתרופות נגד דיכאון או תרופות נגד לחץ דם גבוה, יכולים לסבול  מחוסר יצירת זרמה של זרע. ישנם מקרים שונים ורבים של חוסר פוריות כמו בעיה גנטית, חוסר בהורמוני מין, מיעוט תאי זרע והיחלשותם בגלל טיפול כימותרפי.  גם חוסר תפקוד של תאי תמיכה שאחראים על  צמיחת תאי הזרע,  יגרמו לגבר לא להיות פורה.

מקצועות שיגרמו לנו להיות עקרים או לא פוריים

ישנו גורם נוסף שעלול לגרום לעקרות בקרב גברים כמו חום יתר של האשכים, כתוצאה של ישיבה ממושכת או חשיפה לחום גבוה. יש מקצועות שונים, של פי הסטטיסטיקה הראו על שכיחות גבוהה של בעיות פוריות בקרב גברים שעבדו במקומות אלה. אחת מהבעיות השכיחות של פגיעה בתאי זרע זו מחלת ילדות  הנקראת חזרת, או תפקוד לא תקין של בלוטת התריס.

הטיפולים שניתן לעשות כמו שטיפת הזרע, הוכחו כיעילים ביותר. אנשי המעבדה לטיפול בפוריות הגבר, משביחים את הזרע באמצעות שטיפה והחדרת חומר שהוא עשיר בסוכר וויטמינים. את הזרע המושבח, מחדירים לרחם.

השבחת הזרע

כאשר המעבדה לפריון הגבר, רואה כי תנועת הזרע של הגבר היא חלשה, הם מבצעים השבחת הזרע. משקיעים את תאי הזרע לקרקעית של מבחנה, ונותנים  לתאי זרע שיש להם תנועה טובה  לעלות למעלה. יש להחדיר בוכנה בעלת חור, שאוספת את הזרעים הפעילים יותר יש מטפלים אלטרנטיביים שממליצים כי לגבר שאין לו תנועת זרע טובה, כדאי שייקח ויטמין C. על פי מחקר ארה"ב הוכיחו כי הכמות של הזרע עלתה בשיעור של 60%  והתנועה ב-30% וחלק גדול מהגברים הצליחו להכניס להריון את בנות זוגם ללא התערבות רפואית.

הרבה מטפלים שונים כמו מטפלים אלטרנטיביים מאמינים באכילה של מזונות שתגרום לזרע להיות פורה יותר, גם התנהגות נכונה כמו הימנעות לבישת מכנסיים צמודים מדי, איסור של ישיבה על חול חם או מכסה מנוע, יכולים לשמור על הפוריות של הרבה גברים, שעד עתה לא ידעו מדוע הזרע שלהם הפך להיות חלש יותר.

:קטגוריותגניקולוגיה תגיות: ,
%d בלוגרים אהבו את זה: