ראשי > גניקולוגיה > חשיבות מעקב הריון לאישה ההרה

חשיבות מעקב הריון לאישה ההרה

פברואר 12, 2015

היריון הוא אחד התהליכים המופלאים ביותר שגוף האישה עובר. למרות שמדובר על תהליך טבעי חשוב לדעת שמדובר על תהליך מורכב ויש נשים שחוות קשיים בכניסה להיריון וזאת משום אנדומטריוזיס ומצבים בריאותיים נוספים. מסיבה זו חשוב לבצע מעקב הריון.                                          Beautiful pregnant woman relaxing on a park

 

עוקבים אחר ההיריון

יש נשים שחייבות לבצע מעקב של חודשי ההיריון שלהן וזאת משום שהן משתייכות אל קהל הנשים בסיכון גבוה. לעומת זאת, יש נשים שמעוניינות במעקב היריון על מנת לוודא שהכל תקין ועל כן הן מחליטות לבצע אותו באופן פרטי. כיום, ישנן מרפאות פרטיות שמקיימות הסדרי תשלום לגבי חלק מהשירותים עם קופות החולים והביטוחים המשלימים ולכן העלות משתלמת. מעקב של ההיריון יעזור לכן לדעת מהו המצב של ההיריון בכל שלב נתון ויספק לאישה את כל התשובות להן היא זקוקה. המטרה העיקרית של המעקב היא לוודא שההיריון תקין.

 

סוג המעקב

יש סוגים שונים של מעקב אחר היריון. יש אפשרות לבצע מעקב פרטי שיכלול את הליווי של הרופא המטפל, בדיקות וסקירת מערכות. יש אפשרות של ייעוץ ומעקב חלקי ויש גם אפשרות של מעקב שמלווה בייעוץ גנטי. יש נשים שמעוניינות בפיקוח חלקי של כל תהליך ההיריון ואילו אחרות חייבות בפיקוח וזאת משום עבר של הפלות, טיפולי פוריות או משום שהן מוגדרות כחולות כרוניות או סובלות ממצבים בריאותיים שונים, כמו למשל אנדומטריוזיס שגורמת לציסטות בשחלות ומצבים רפואיים אחרים שמקשים על הכניסה להיריון. נשים אלו חייבות לעבור מעקב קפדני של ההיריון שלהם שיכלול ליווי קפדני.

 

מעקב פרטי- מה הוא כולל?

מעקב פרטי יכלול מינימום של 6 פגישות. בפגישות אלו הרופא המטפל והצוות ילמדו את העבר הרפואי של האישה והמצב הבריאותי שלה בהווה, יוודאו את תקינותו של ההיריון, גיל ההיריון ומספר העוברים בבטן. האישה תקבל מידע אודות הבדיקות אותן היא תצטרך לעבור ומתי וכן היא תוכל לשמוע את דפיקות הלב של העובר, תעבור אולטרה סאונד לשקיפות עורפית ותקבל ליווי עד לידת התינוק. (דבר שיכלול גם קורס הכנה ללידה בחלק מהמרפאות הפרטיות).

 

לסיכום, כיום, מעקב הריון פרטי הוא חלק מעולם המושגים של כל אישה שנכנסת להיריון. כאן מדובר על תהליך חשוב מאוד שמבטיח פיקוח קפדני על תקינותו של ההיריון והבאת תינוק בריא לעולם.

%d בלוגרים אהבו את זה: