ראשי > Uncategorized > חשיבות פאות רפואיות

חשיבות פאות רפואיות

יולי 20, 2015

הפאות הרפואיות נועדו למלא צורך רפואי. במאמר זה נספק לכן טיפים חשובים אודות בחירת פאות, החשיבות של הפאה הרפואית ומדוע פאות מסוג זה כל כך חשובות לאישה שמתמודדת עם מחלה מסוימת שגרמה לשיער ראשה לנשור.

הפיאה הרפואית

אחת מהדרכים להתמודד עם מחלת הסרטן ועם האובדן של שיער הראש במהלך הטיפולים היא לחבוש פיאה. כמובן שכל אישה יכולה לבחור גם באפשרויות אחרות, כמו למשל מטפחת צבעונית או כובע מיוחד, אך פאה רפואית שמצליחה לשחזר במקצת את המראה הקודם של האישה יכולה לעזור לה לחוש ולהיראות נשית, להעלות את הביטחון העצמי שלה ולמנוע מהסביבה לשלוח מבטים אל המטפחת שמכסה את ראשה.

טיפים לבחירת פאה

  • התאמה– רצוי לבצע התאמה של פאה רפואית טרם תחילת הטיפולים, כלומר כאשר שיערך הטבעי עדיין קיים וזאת על מנת לבחור בפאה הטבעית והמותאמת ביותר לשיער הראש שלך, אם מבחינת צבע, עובי ועוד. אם החלטת לבחור פאה בשלב מאוחר יותר, חשוב שתבחרי פאה שדומה כמה שיותר למרקם ולצבע הטבעי של שיערך. דבר זה יאפשר לפאה להיראות כחלק טבעי ממך.
  • הבדלים– יש הבדלים בין פאה רגילה לבין פאות רפואיות, הן משלב התכנון ועד לשלב התוצאה הסופית ולכן חשוב מאוד לציין שאתן מעוניינות בפאה למטרה רפואית.
  • סוג– יש סוגים שונים של פאות אם מדובר על פאה סינטטית ואם מדובר על פיאה טבעית. חשוב לדעת שאם אתן בוחרות פאה שעשויה משיער טבעי תצטרכו גם לשלם יותר כסף מנשים שבוחרות פאה משיער סינטטי, אך היתרון כאן הוא שהפאה הטבעית אכן נראית טבעית יותר.
  • מימון– יש מקומות בהם ניתן לקבל פאה סינטטית בסכום סמלי אך יש לקחת בחשבון שפעמים רבות מדובר על פאות ששימשו נשים רבות לפניכן ולא בהכרח מתאימות לראש של כל אישה. חשוב שהפאה תתאים במאת האחוזים על מנת שתיראה טוב על הראש ותחושו בנוח כאשר היא על ראשכן. תמיד מומלץ לברר אל מול קופת החולים אליה אתן משתייכות האם הקופה משתתפת באחוזי מימון מסוימים של קניית הפאה.

לסיכום, מראה חיצוני משפיע בצורה משמעותית על ההרגשה שלנו ועל איך שאחרים רואים אותנו. במקרים בהם אדם חולה ומאבד משיערו, פאה רפואית יכולה לשפר את מצב הרוח והביטחון שלו ולכן חשוב לעשות את השיקולים הנכונים ולהגיע להחלטה ברורה האם עדיף לקנות פאה רפואית סינטטית, פאה רפואית טבעית או שמא המטפחת היא הבחירה המועדפת.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: