ראשי > Uncategorized > רפלקסולוגיה – נעים מאוד!

רפלקסולוגיה – נעים מאוד!

יולי 20, 2015

אנשים רבים יודעים שרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול נפלאה שעיקרה בכפות הרגליים אך הם אינם יודעים שהרפלקסולוגיה מהווה את אחת משיטות הדגל של הרפואה ההוליסטית. במאמר זה נרשום בפניכם מהי הרפלקסולוגיה, מהם יתרונותיה ומיהם הרפלקסולוגים. הבה נתחיל.

הרפלקסולוגיה- כרטיס הביקור

אחת משיטות הטיפול האלטרנטיביות ואלו שמשתייכות אל הרפואה ההוליסטית או כפי שהיא מכונה על ידי רבים 'הרפואה המשלימה' היא שיטת הרפלקסולוגיה. בשיטה זו המטפל מפעיל לחץ פיזי וזאת באמצעות האגודל שלו על כפות הרגליים, האוזניים ו/או כפות הידיים של המטופל וזאת על מנת לטפל באזור רגיש או אזור שנפגע בגוף. יש מטפלים שבוחרים להשתמש באצבע שונה מהאגודל ובסוג מסוים של טכניקת ידיים שמקובלת עליהם יותר. רפלקסולוגיה (מהמילה reflection השתקפות) כוללת טבלה מיוחדת שמכונה 'טבלה של אזורי המגע בכפות הרגליים'. בטבלה זו ניתן לראות את הקשר בין כל אחד מהאיברים בגופו של האדם לסוג הלחיצה או המגע הדרוש. ברגע בו יש בעיה כלשהי באחד האיברים בגוף, הנקודה הרפלקסולוגית בכף הרגל תצביע על פגיעה גם כן. למרות שרוב האנשים שמעו על שיטת טיפול זו היא נחשבת ל- "חדשה" וזאת בהשוואה לשיטות טיפול משלימות אחרות, שכן היא נוסדה רק בתחילת המאה העשרים.

אז מה קורה בטיפול?

המטרה של המטפל היא לאבחן את הבעיה ולטפל בה על ידי הפעלת לחץ על נקודות מסוימות בכף הרגל. נקודות שמקבילות לאיברים מסוימים בגוף. הלחץ על אותן נקודות ישפיע על הפעילות של אותם איברים ומערכות בגוף. רוב האנשים מגיעים אל טיפולים בשיטות משלימות/הוליסטיות שונות רק לאחר שהם נתקלים בבעיה מסוימת בגופם, אך ברפלקסולוגיה תומכים בתחזוקה לאורך כל שנות חיינו שתוביל לאיזון בין הגוף לנפש, שמירה על בריאות והרגשה טובה ולכן חשוב להגיע אל טיפולים לפחות פעם פעמיים בשנה למטרת מנע והערכת מצב גופני.

היתרונות של שיטה זו

היתרונות של שיטה זו רבים. ראשית כל שיטה זו מתאימה לכל אדם, שנית היא אינה מסוכנת. שני יתרונות חשובים מאוד. שיטה זו יכולה לעזור בצורה משמעותית לאנשים שסובלים ממגוון בעיות בריאותיות ומחלות שונות, כמו למשל כאב גב תחתון ו/או עליון, כאבים בצוואר, הורדת מתחים, טיפול בחרדות, מצבים של עצירות כרונית ובעיות שונות במערכת העיכול, כאבים בכפות הרגליים, מיגרנות ועוד. משום יתרונותיה הרבים ומשום ששיטה זו פונה לקהל יעד רחב של אנשים ניתן לראות שרבים מאמצים אותה ומגיעים לפחות פעם בשנה לטיפול רפלקסולוגי.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: