ראשי > רפואה > ניתוחים נפוצים – קילה וטבעת

ניתוחים נפוצים – קילה וטבעת

דצמבר 11, 2015

 

אם אתם לוקים בהשמנת יתר והחיים נראים קשים במיוחד, שכן אינכם מצליחים להסיר את הקילוגרמים העודפים, כל מיני תסמינים בריאותיים החלו להופיע, הרופא שלכם אומר לכם כי אתם חייבים להרזות וכל מי שבסביבה שלכם מספר לכם על דיאטה כזו או אחרת, כנראה שהגיע הזמן לעשות משהו, כמו למשל ניתוח טבעת.

Dentist looking at an x-ray

ניתוח טבעת הוא ניתוח שמיועד לאנשים שלוקים בהשמנת יתר חולנית ונחשב היום לאחד מהניתוחים הקלים והמוצלחים ביותר להרזיה. בניתוח זה מחדירים טבעת על ידי הליך כירורגי בו פותחים את הבטן או על ידי לפרוסקופיה. במהלך הניתוח עוטפים את החלק העליון של הקיבה בטבעת מתכווננת וכך למעשה יוצרים חיץ מלאכותי בין החלק העליון של הקיבה לבין החלק התחתון שלה. הטבעת אותה מחדירים לבטן היא טבעת שעשויה מסיליקון ובלון. השליטה על הבלון נעשית על ידי ניפוחו על ידי נוזל, דבר שלוחץ על הקיבה ויוצר כיס קיבה מלאכותי אליו ניתן להכניס כמות מוגבלת של מזון, דבר שגורם לתחושת שובע וכן לחוסר יכולת לאכול יתר על מידה (במקרה של אכילת יתר האדם נוטה לחוש בחילות ומוריק את תכולת קיבתו).

 

חשוב לדעת שכל ניתוח הקשור אל ירידה במשקל מחייב שינוי אורח חיים שיבוא לידי ביטוי בדיאטה מאוזנת, אכילה נכונה בשעות מסודרות מדי יום וכמובן תרגול פעילות גופנית. ניתוח הטבעת נחשב לאחד הניתוחים המוצלחים ביותר וזאת משום התוצאות שלו. אנשים שעברו ניתוח זה מצליחים להוריד מסה גדולה של קילוגרמים במשקלם (עד מחצית ממשקלם הקודם). בנוסף, ניתוח זה הפיך וזאת בהשוואה אל ניתוחים אחרים בתחום הבריאטרי. אם תהיו מעוניינים להסיר את הטבעת תוכלו לעשות זאת בכל שלב בו תהיו מעוניינים. כמובן שכיוון שמדובר על גוף זר בגוף שלכם חשוב לקחת בחשבון שיכולים להתרחש מצבים של דלקות וזיהומים מיידית לאחר הניתוח או חודשים לאחר ביצוע הניתוח, אך הירידה במשקל והעובדה שמדובר על ניתוח הפיך שעד היום תוצאותיו היו מוצלחות ביותר, גורמים לאנשים רבים להחליט ולעשות זאת וזאת על מנת לשנות את חייהם, הן מבחינה בריאותית והן מבחינת הביטחון העצמי שלהם.

 

דוקטור, יש לי קילה

אחד מהמצבים השכיחים ביותר אותם אנו מכירים או עליו אנו שומעים עוד משחר ילדותינו הוא הקילה. רובינו מכירים מצבים בהם אימהות מתריעות בילדיהם לא להרים משאות כבדים כדי שלא יהיה להם קילה. ניתוח הקילה הוא ניתוח לתיקון שבר וכמעט כל אחד יכול ללקות במצב זה. ישנם סוגים שונים של בקעים, אם הכוונה היא אל בקע בסרעפת, במפשעה, בטבור ובקע כלוא. במצב של קילה איבר מסוים בגוף בולט מהמעטפת הטבעית שלו ויש צורך להחזירו למקום על ידי ניתוח. נכון להיום יש אפשרות לעשות את פרוצדורת ההחזרה באמצעות ניתוח או באמצעות לפרוסקופיה.

 

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: