ראשי > רפואה > רפואת שיניים בפנינת-הדרום

רפואת שיניים בפנינת-הדרום

ינואר 12, 2016

תחום רפואת שיניים הינו תחום מורכב ונרחב, כאשר מטרתו לאבחן בעיות ומחלות בשיניים , בחלל הפה ובלסתות ולהעניק טיפול הולם ומקצועי .

כל רופאי שיניים הנם למעשה רופאים כירורגים שעברו בהצלחה הכשרה רפואית, אשר על מנת שיוכלו לעסוק ברפואת שיניים עליהם להחזיק בתואר D.M.D  (ד"ר לרפואת שינים).

חשוב לדעת שישנה הבחנה בין רופא  שיניים כללי לבין רופא שיניים מומחה, שכן רופאים כלליים סיימו שש שנות לימודי רפואת שיניים וביכולתם לבצע טיפולים מסוימים וספציפיים בבעיות בשיניים.

לעומתם, רופאים מומחים, אשר מעבר ללימודי רפואת שיניים הם התמחו עוד שנים נוספות (בין 4 ל-6 שנים) בתחום מסוים וספציפי והם יכולים להעניק טיפולים רפואיים שיגרתים ואף לספק פתרון במקרים מורכבים ביותר של בעיות שיניים שרופא כללי אינו יכול לספק ולטפל.

איך בוחרים רופא שיניים ?

כל אחד מאתנו בכל שלב בחיים נאלץ ויאלץ להיפגש עם רופא שיניים,  בין אם למעקבים ולביקורות שוטפות ובין אם לטיפול בבעיות בשיניים.

אז נכון, ביקור אצל רופא שיניים זה לא משהו שכולנו ששים אליו, שכן רק מלשמוע את השם "רופא שיניים" אנשים נכנסים לחרדות ופחדים, על אחת כמה וכמה שמדובר בילדים, דבר שכזה מוביל אנשים רבים להימנע מלהגיע ולבקר אצל רופא השיניים והם בוחרים להגיע לטיפול רק  במקרים בהם הכאבים בשיניים הם בלתי נסבלים, מצב שהיה נמנע ללא היו מבקרים אצל רופא השיניים כל תקופה לצורך ביקורת.

כאשר אנו נדרשים לחפש בערים מרוחקות כמו רופא שיניים באילת אנו שואפים למצוא את הרופא השיניים שידע לזהות את הבעיה ביתר קלות ובצורה היעילה ביותר ואף יספק מתן פתרון וטיפול איכותי ומקצועי.

בחירה ברופא שיניים אינה בחירה פשוטה ויש לעשותה בצורה שקולה ומחושבת על מנת להגיע לכדי בחירה נכונה, אשר ללא ספק תשפיע על מהלך הטיפול ועל התוצאות בסיום הטיפול.

דבר נוסף וחשוב  שיש לדעת הוא, שישנם רופאי שיניים המתמחים בתחומים שונים ברפואת שיניים, הנתפסים כטיפולים מורכבים יותר מאשר הטיפולים המשמרים.

על כן חשוב לבחור ברופא שיניים המומחה  בטיפול המתבקש כגון: מומחה ברפואת ילדים, אורתודנט, מומחה בשיקום הפה 

בזמן בחירת רופא שיניים יש להתייחס למספר פרמטרים חשובים בניהם:

1. מקצועיות ומומחיות –  הינם שני פרמטרים חשובים ועיקריים ביותר אותם יש להביא בחשבון בזמן בחירת רופא שיניים, חשוב לבחור רופא שיניים מנוסה ומקצועי וכמו כן, חשוב לוודא שרופא השיניים הוא בעל התמחות לטיפול הנדרש ושברשותו התעודות הרלוונטיות כגון: מומחה ברפואת שיניים לילדים, שיקום הפה, מומחה בכירורגיה, אורתודונטיה ועוד.

2. אמינות ושקיפות  – חשוב לבחור ברופא שיניים הפועל בנאמנות ובשקיפות מלאה מול הלקוח.

3. ציוד חדיש ומתקדם – מומלץ לבחור ברופא שיניים המעמיד לרשותו את הציוד והמכשור החדיש והמתקדם ביותר בתחום רפואת השיניים.

4.זמיונות – בזמן בחירת רופא שיניים יש לוודא את ימים ושעות הקבלה של הרופא, כמו כן, יש לברר אם הרופא יהיה זמין עבורנו במקרים דחופים ובשעות שמחוץ לשעות העבודה.

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: