ראשי > Uncategorized > טיפול ביבלות ובציפורן חודרנית

טיפול ביבלות ובציפורן חודרנית

פברואר 25, 2016

אנשים שסובלים מיבלות או מציפורן חודרנית, סופגים פגיעה די משמעותית באיכות החיים. יבלות הן מציקות וכואבות, ציפורן חודרנית גם, שלא לדבר על הפגם האסתטי שנוצר בגינן. אמנם, בעבר לא היה הרבה מה לעשות ואנשים פשוט חיכו שהמצב יחלוף או למדו לחיות איתו, אבל היום יש בהחלט מה לעשות, אם פונים למקום הנכון: פודיאטור מוסמך.

כף הרגל – בעיות ופתרונות

כפות הרגליים שלנו צריכות לשאת את כל הגוף שלנו, וזאת משימה לא פשוטה בעליל. אחרי הכול – ביממה אחת רבות השעות שאנחנו נמצאים במצבי עמידה, הליכה ולפעמים אפילו ריצה, ואלה מצריכים מכפות הרגליים שלנו מאמץ רב. מעבר לכך, יש בעיות שהינן תורשתיות או שנגרמות בגלל חבלות או טיפול לא נכון ברגל, וגם אותן כדאי לפתור על מנת לשפר את איכות החיים ולמנוע את המצב האסתטי שגם הוא לא נעים. שתי בעיות עיקריות שאנשים מגיעים בגינן לפודיאטור – מומחה לטיפול בכף הרגל, הן יבלות וציפורן חודרנית.

יבלות

יש שני סוגים של יבלות: יבלות לחץ, שנגרמות בגלל הלחץ הרב שמסב הגוף שלנו לכפות הרגליים, ויבלות וירליות, שכשמן כן הן – יבלות שנגרמות בגלל וירוס. בשני המקרים מדובר במצב מאוד לא נעים, אולם היום, בשני סוגי היבלות אפשר לטפל בקלות. טיפול ביבלות בכף הרגל מתבצע באופנים הבאים:

  • יבלות וירליות – טיפול בחנקן נוזלי בדרך כלל עוזר לרוב האנשים. הטיפול מתבצע באמצעות ריסוס של חנקן נוזלי על היבלת עצמה, כאשר התוצאה היא צריבה מלאה והיעלמות של היבלת. תופעות לוואי לטיפול ביבלת בכף הרגל בשיטה זו יכול להיות היווצרות של שלפוחיות שאותן ניתן להעלים באמצעות דקירה במחט מלובנת וחיטוי ביוד, כמו גם היווצרות של כתמי פיגמנטציה. את אלה ניתן למנוע אם מבצעים מספר צריבות חלשות של היבלת ולא צריבה אחת חזקה. הטיפול אמנם נמשך כך יותר זמן, אבל התוצאות שלו יותר טובות.

 

  • טיפול משחתי – טיפול מקומי המתבצע באמצעות תכשיר בשם Verrumal, שמייבש את היבלת וגורם להיעלמותה בתוך חודש עד שלושה חודשים. על מנת להשיג את התוצאה הרצויה חשוב מאוד לקלף את השכבה הקודמת של התכשיר לפני שמיישמים את השכבה הבאה.

ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית ברגל היא מצב שבו הציפורן צומחת אל תוך העור ולא מחוצה לו. הדבר גורם לכאבים חזקים מאוד ברגל ולהתנפחות של המקום, ויכול לגרום גם לזיהומים. המצב הלא נעים הזה נגרם בדרך כלל כתוצאה מגזירה לא נכונה של הציפורן, אבל יכול להיגרם גם בגין סיבות גנטיות או לחץ שמופעל על הציפורן על ידי נעל לוחצת.

הטיפול במצב יכול להתבצע בתחילה בבית, באמצעות השריה של כף הרגל בחומר מחטא (סבון, פולידין). בכל מקרה כדאי מאוד להגיע לרופא על מנת שיאבחן את המצב ויחליט איך לטפל. במצב קל יחסית הטיפול יכול להתבצע באמצעות משחות סטרואידיות ואם זה לא עוזר – כדאי יהיה לגשת לטיפול פדיקור אצל פדיקוריסט/ית רפוא/ית כדי לשחרר את הציפורן הכלואה. במצבים חריפים כדאי להתייעץ עם פודיאטור, שכראה ימליץ על ניתוח שיפתור את הבעיה. היום יש גם טיפול לציפורן חודרנית בלייזר, כאשר טיפול זה מונע את התפשטות הדלקת ויכול מאוד לסייע בהקלה על הכאב.

לסיכום – אם אתם סובלים מבעיות שונות בכף הרגל, כגון ציפורן חודרנית ברגל או יבלות ברגל, מומלץ מאוד לפנות אל פודיאטור מוסמך על מנת שיאבחן את המצב ויציע את הטיפול הטוב ביותר בהתאמה אישית למצב שלכם. בהצלחה ורפואה שלמה!

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: