ראשי > Uncategorized, אורולוגיה > ניתוח ערמונית בשיטות מודרניות

ניתוח ערמונית בשיטות מודרניות

מרץ 26, 2016

כדאי במקרה זה להתחיל מהסוף. ניתן לחיות עם גידול סרטני ולהגיע לשיבה טובה ללא ניתוח. נכון שיש צורך לבצע מעקב שוטף מאחר והבעיה הופכת להיות כרונית, אבל סרטן הערמונית הינו סרטן, שלרוב, אינו מסכן חיים וכל מי שחלה בו יכול להיות מעט רגוע יותר. לערמונית תפקיד חשוב בגוף האדם מאחר והיא אחראית על ייצור הזרע, אבל אצל אנשים מבוגרים היא הופכת, לעיתים, לבעיה בגלל צמיחתה למימדים גדולים מדי.Female doctor
גידול בערמונית הינו גידול שקצב גדילתו איטי למדי ומשום כך אין תכיפות גדולה בטיפול בו. בעבר היו מבצעים, במקרים רבים, כריתת הערמונית, אלא שהרפואה המודרנית מאפשרת בדיקות מקיפות כולל בדיקות גנטיות שיכולות לתת מידע רב על מצב הגידול. מכאן ניתן לקבל החלטות על דרכי טיפול שלא בהכרח מחייבות ניתוח שיכול להוביל לבעיות אחרות. למטופלים שונים יכולות להיות בעיות של דליפת שתן ובעיות של איבוד זקפה לאחר ניתוח להסרת הערמונית, ולכן, רופאים ממעטים ככל שניתן לבצע פרוצדורה זאת. במיוחד,כאשר היא אינה הכרחית לאור הממצאים הקליניים ולתוצאות הבדיקות הנעשות בשיטות מודרניות.
ניתוח בקליניקה מקצועית
ניתוח ערמונית מתבצע במקרים בהם החולה סובל מסימפטומים מציקים. לרוב, מדובר על הפרעות הטלת שתן, על קימה תכופה לשירותים בלילה ועל צורך תכוף להטלת שתן. כל זה נובע מהגדלת הבלוטה למימדים שלוחצים על צינור השתן. לפי הסטטיסטיקה כ 30% מהגברים יסבלו מתופעה זאת בגיל מתקדם. הניתוח מחויב המציאות בגלל שעלולים להיווצר סיבוכים שונים במצבים אלו. ייתכנו דלקות במערכת השתן, סיבוכים לתפקודי כליות ועוד. ניתן לקבל טיפול תרופתי עד לשלב מסוים, ולאחריו מתגבר הצורך בניתוח. קיימות היום שיטות ניתוח מודרניות להסרת בלוטת הערמונית, ובחלק מהניתוחים כל הפרוצדורה נעשית ללא הרדמת כללית.
ניתן לבצע ניתוח לסילוק גידול בערמונית במרכזים רפואיים שמטפלים בבעיות של המערכת האורולוגית. בקליניקות שיש להן רישיונות מטעם משרד הבריאות יש את כל המכשור המודרני לביצוע ניתוחים וטיפולים אורולוגיים מתקדמים. רופאים מומחים שמועסקים בקליניקה הינם בעלי ניסיון וידע רב. יש להם יכולת להבין את צרכי המטופל, הם יודעים לבצע את הבדיקות המקדימות, וכמובן, מוכשרים מאוד בביצוע הפרוצדורות עצמן. לצד כל אלו יש להם יכולת להרגיע את המטופלים ולהפיג את חששם מהלא נודע. מומלץ להגיע למרכז מעולה שכזה כדי להתייעץ, לקבל מידע ולהתרשם. עם בריאות לא משחקים, וכדאי לקבל שירותי בריאות מהמומחים לדבר.

:קטגוריותUncategorized, אורולוגיה
%d בלוגרים אהבו את זה: