ראשי > רפואה > סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס

מרץ 30, 2016

 

הרפואה המודרנית שמה לנגד עיניה מספר מטרות עיקריות ואחת החשובות בהן היא נושא הגילוי המוקדם של מחלות עתידיות. יש חשיבות רבה מאוד לגילוי מוקדם של מחלת הסרטן, ויש מערכת מיוחדת של קופות החולים ושירותי הבריאות שתפקידה להנחות, לידע, לעורר מודעות ואף לשלוח בדיקות מקדימות. רופא מומחה בתחום יכול לסייע רבות לכל פציינט שלו ואבחון נכון ומקדים יכול לחסוך סבל רב לחולים ובמקרים רבים אף מוות. בדיקות לאבחון מוקדם הינן קלות ולא מורכבות, בודאי ביחס לטיפולים מורכבים שחייבים לבצע לאחר גילוי מחלה. החיסכון הוא גם בכסף, בזמן מיותר ובטרדות נפשיות שונות.

סרטן מעי הגס הינו סוג של סרטן שניתן לאתר אותו בשלבים מוקדמים באמצעות בדיקת קולונסקופיה. הבעיה עם סרטן מעי הגס היא שהוא מתנחל במקום שיש בו אפשרות לגדול ולצמוח בלי לעורר סימפטומים קליניים מיוחדים. כאשר הוא מגיע למימדים גדולים ושולח גרורות אזי הטיפול והריפוי הינם קשים ומורכבים. לעיתים, יש צורך בניתוח מציל חיים, ולעיתים מסתפקים הרופאים בטיפולים כימותרפיים ואחרים. בכל מקרה מדובר על טיפולים קשים ומרובי סבל שמחייבים אשפוז בבית חולים. כל אלו מהווים מעמסה רגשית על החולים ובני ביתם. משפחות שנעדרות ביטוח רפואי מתאים יכולות לספוג הפסדים כספיים גדולים בגלל היעדרות מעבודה, הוצאות על תרופות טיפולים רפואיים ונפשיים ועוד.

כירורגיה לפרסקופית

אבנים בכיס מרה היא בעיה שנוצרת אצל אנשים שיש להם כיס מרה שאינו מתפקד בצורה טובה. לתפקוד הלקוי יש סיבות שונות שנובעות ממשקל יתר. בנוסף, התופעה מתפתחת גם אצל אנשים שירדו במשקל בצורה חדה ומהירה. היא שכיחה יותר אצל נשים, ובכל המקרים הללו יש צורך בטיפול מהיר. כל עיכוב יכול לגרום לנזק מצטבר למערכת העיכול. היות ומדובר בפרוצדורה רפואית פשוטה ,יחסית, כדאי לעשותה ולהיפטר מהבעיה המציקה. הסימפטומים הקליניים להימצאות אבנים בכיס המרה הינם כאבים חדים בבטן העליונה הימנית, והם נעשים חזקים יותר בזמן אכילה ועלולים להתפשט לאזורים אחרים בגוף. רופא מומחה יכול לגלות אבנים בכיס מרה באמצעות בדיקת אולטרא סאונד פשוטה.

עם בריאות לא משחקים, ולכן, זה אמור להיות המוטו שמלווה כל אחד. ברור הוא, שלא צריך לחשוש מכל תופעה שולית שמתגלה אבל, בהחלט, יש צורך לטפל בתופעות קליניות מורכבות כמו גילוי ממצאים קליניים לסרטן המעי הגס או לאבנים בכיס מרה. הרפואה המודרנית מאפשרת ביצוע פרוצדורות באמצעות ניתוחים שנעשים ללא פתיחת הבטן אלא ניתוחים לפרוסקופיים, ובשתי התופעות הנ"ל מבצעים, בעיקר, ניתוחים מסוג זה.

 

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: