ראשי > Uncategorized > פסיכיאטר – הבחירה הנכונה

פסיכיאטר – הבחירה הנכונה

יוני 1, 2016

אם בעבר פסיכיאטרים נחשבו אותם אנשים שמטפלים רק ב- "מטורפים חסרי שליטה", כיום יותר ויותר אנשים פונים אל פסיכיאטרים למטרת עזרה כאשר הם חווים מצבים של חוסר איזון נפשי, הפרעות במצבי הרוח, דיכאון וכן מצבים נוספים הקשורים אל נפש האדם.

 

פסיכיאטר הוא אותו אדם שלמד והתמחה בתחום כתשע שנים ויכול לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו, אם על ידי הפניה לתראפיה מסוג מסוים ואם על ידי מתן טיפול תרופתי שיאפשר לנו להמשיך הלאה עם חיינו, ללא הפרעה כלשהי. כיום, אנשים רבים בישראל נעזרים בתרופות פסיכיאטריות עד כדי כך שמשרד הבריאות אישר לרופאי המשפחה לספק לאנשים חלק מאותן תרופות. למרות כל זאת, האבחון הראשוני, חוות הדעת והמרשם הראשון תמיד יעשו וינתנו על ידי הפסיכיאטרים עצמם. כעת, נשאלת השאלה: מיהו אותו הפסיכיאטר אליו יש לפנות? מדוע כל כך הרבה אנשים מעדיפים לגשת באופן פרטי למומחה בתחום הפסיכיאטרי והאם הפסיכיאטרים נותנים תרופות בכל מצב? על שאלות אלו נענה במאמר שבפניכם.

 

פסיכיאטר הוא אדם שמומחה בתחום הפסיכיאטריה. כיוון שלתחום זה משוייכים נושאים רבים, כמו למשל הפרעות אכילה, חרדות, דיכאון קליני ודיכאון אחרי לידה, התמכרויות, OCD, סכיזופרניה, מאניה דפרסיה ועוד, רוב הרופאים בוחרים נושא או מספר נושאים בהם הם מציעים שירות (יש רופאים שמציעים שירות פסיכיאטרי לגבי כל מקרי הפסיכיאטריה). בנוסף, יש רופאים שמגדירים את עצמם כרופאים שמתמחים בקהל יעד ספציפי, כמו למשל בילדים, בני נוער, בני הגיל השלישי ועוד. מסיבה זו טרם בחירת הפסיכיאטר צריך לוודא שמדובר על אותו מומחה שאכן מתאים לכם.

 

בחירת הפסיכיאטר

טרם ההחלטה על השכרת שירותיו של פסיכיאטר זה או אחר תמיד חשוב לוודא שאכן מדובר על מומחה בתחום הפסיכיאטריה וזאת על ידי בדיקת רישיונו. לאחר פעולה זו רצוי לקרוא את קורות החיים שלו ולראות מהם התפקידים אותם היא מילא עד היום וכיצד אלו יכולים להיות לכם לעזר. תמיד יש לבחור בפסיכיאטר המותאם לסיווג בו אתם מעוניינים, כמו למשל פסיכיאטריה לילדים, פסיכיאטריה למבוגרים גריאטרים, פסיכיאטר למבוגרים ועוד. כל רופא ונושאי ההתמחות הספציפיים שלו. הצעד הבא יהיה לבחור באיש מקצוע שממוקם לא הרחק מכם וזאת על מנת שלא תחוו קושי להגיע אליו. נקודות חשובות נוספות אותן יש לבדוק טרם בחירת הפסיכיאטר הן הזמינות שלו אל מול הזמינות שלכם ומחיר פגישה. אנשים רבים מעדיפים לקבוע פגישה אצל רופא פרטי וזאת משום היחס האישי, הדיסקרטיות, הזמינות של הרופא והידיעה שמדובר על מומחה באותו נושא בו הם מעוניינים בעזרה. בנוסף, אין רישום על כך בקופת החולים. בהצלחה בבחירת רופא.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: