ראשי > רפואה > ניתוח טבעת להרזיה – כל שצריך לדעת

ניתוח טבעת להרזיה – כל שצריך לדעת

יולי 18, 2016

השמנת יתר חמורה מוגדרת על ידי הרופאים כמחלה. רוב האנשים שסובלים ממצב של השמנת יתר חמורה סובלים גם מכל מיני מחלות וסימפטומים שנלווים למחלה, כמו למשל לחץ דם גבוה, רמת סוכר גבוהה בדם, כבד שומני, קושי בנשימה ובעיות בריאותיות נוספות. בכדי לפתור את רוב הבעיות הרפואיות חשוב לטפל במיידית בבעיית המשקל וזאת על ידי הורדה במשקל ושינוי בהרגלי החיים.

כיוון שרוב האנשים שסובלים מהשמנה חמורה הם אנשים שחייבים לרדת במשקל כמות של עשרות קילוגרמים, ההמלצה של רוב הרופאים כיום היא שחולים אלו יעברו ניתוח בריאטרי שמטרתו הורדה מאסיבית במשקל. אם בעבר אנשים שסבלו מעודף משקל היו צריכים להתמודד עם ירידה איטית מאוד או שלא הצליחו כלל לעמוד במשימת המשטר הקשוח של הדיאטה, כיום אדם בעל עודף משקל משמעותי יכול לפנות אל מומחה לקיצור קיבה על מנת שזה ימליץ לו על אותו ניתוח בריאטרי המתאים לו ולמעשה יעניק לו "גלגל הצלה" לחייו. יש לקחת בחשבון שיש מומחים שמבצעים סוגים שונים של ניתוחים בריאטריים ויש מומחים שמתמקדים בסוג אחד של ניתוח בריאטרי ולכן טרם הפנייה אל מומחה זה או אחר חשוב לבדוק מהי המומחיות הספציפית שלו בכל הקשור אל ניתוחים בריאטריים.

ניתוח טבעת להרזייה
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים ניתוח טבעת להרזיה ומורידים קילוגרמים רבים. ניתוח זה נעשה לעיתים בשיטה הלפרוסקופית (יש אפשרות לבצע אותו גם בשיטה הפתוחה). בניתוח מחדירים טבעת סביב החלק העליון של הקיבה ועל ידי כך מבצעים חלוקה מלאכותית של הקיבה (חלק תחתון וחלק עליון). טבעת זו אותה ניתן לכוון עשויה מסיליקון ואל החלק הפנימי שלה מוצמד בלון מיוחד. לאחר ההליך הכירורגי הרופא מנפח את הטבעת ועל ידי כך שולט למעשה על הגודל של הקיבה. הנפח עליו הוא מחליט מגביל את כמויות המזון שניתן להכניס לקיבה ולכן אנשים רבים שעברו ניתוח טבעת להרזיה מספרים שהם מרגישים תחושת שובע מהר מאוד. חשוב לדעת שניתוח זה (בניגוד לשאר הניתוחים הבריאטריים) הינו ניתוח הפיך ולאחר תקופת קצובה המנתח מסיר את הטבעת.

למרות הצלחתו של הליך זה כל מומחה לקיצור קיבה יאמר לכם שלא מדובר כאן בקסם, אלא בכלי שחייבים לנצל באופן נכון. כל אדם שעובר ניתוח בריאטרי צריך להתחייב לניהול אורח חיים בריא, שכולל תזונה מאוזנת, דיאטה קפדנית ופעילות גופנית סדירה. בהצלחה.

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: