ראשי > Uncategorized, רפואה > טבעת או ניתוח שרוול קיבה – מה כדאי?

טבעת או ניתוח שרוול קיבה – מה כדאי?

ספטמבר 3, 2016

ההשמנה היא מגיפה עולמית וכיום ניתן לעשות מעשה ולשפר את איכות החיים שלכם על ידי הורדה במשקל, תזונה בריאה ומאוזנת ופעילות גופנית. לאלו ביניכם שאינכם מצליחים להוריד במשקל בדיאטה רגילה וזאת משום המסה הגדולה של הקילוגרמים העודפים, גם לכם יש פתרון בדמות ניתוחים בריאטריים, כמו למשל ניתוח שרוול קיבה או ניתוח החדרת טבעת מתקווננת. אז מה כדאי לעשות?

נעים מאוד – ניתוח שרוול אל מול טבעת
טרם אנו מתחילים לפרט בפני הקוראים אודות כל אחד מהניתוחים חשוב להבין שלא כל ניתוח מתאים לכל אדם. לכן, חשוב מאוד לתת לכירורג לבדוק אתכם ולשמוע אודות ההיסטוריה הרפואית שלכם ובהתאם לאמץ את המלצותיו לגבי הניתוח המתאים למצבכם. לא כל האנשים יכולים לעבור פרוצדורת החדרת טבעת לגוף ואנשים שעברו בעבר ניתוח של החדרת הטבעת ומעוניינים בניתוח קיצור קיבה מסוג אחר, לא תמיד יהיה מועמדים אידיאליים לניתוח זה. יש אנשים שמעדיפים ניתוח בריאטרי של קיצור הקיבה שלהם על פני ניתוח טבעת וזאת משום שהם סבורים שניתוח זה יעיל יותר למצבם ולאחריו הם יוכלו לרדת במהירות קילוגרמים רבים בהשוואה אל ניתוח הטבעת. לעומת זאת, יש אנשים שאומרים שניתוח הטבעת מתאים להם יותר וזאת משום שבניתוח זה מחדירים טבעת ומכוונים אותה ולא חותכים חלקים מסויימים בבטן.

ניתוח טבעת הוא ניתוח אותו המנתח יבצע בשיטה הלפרוסקופית. במהלך הניתוח הכירורג יחדיר טבעת מתכווננת לקיבה (לחלק העליון שלה) ועל ידי כך הוא יחלק באופן מלאכותי את הקיבה לשני חלקים. מדי תקופה ניתן יהיה לנפח את הטבעת באמצעות נוזלים ולשלוט על נפח הקיבה וכמות המזון שיכולה להיכנס אל הקיבה. הטבעת עצמה עשויה מטבעת העשויה מחומר סיליקון ובלון ובדרך כלל יש אפשרות להשאיר אותה בקיבה לתקופה של 6 חודשים ועד 12 חודשים. כלומר, בניגוד אל ניתוח שרוול קיבה מדובר על ניתוח הפיך.

ניתוח שרוול קיבה נעשה גם הוא בשיטה הלפרוסקופית, אך זהו ניתוח שונה במהותו מניתוח הטבעת. כאן המנתח יסיר שמונים אחוזים מהקיבה ויותר רק שרוול ארוך שמותיר את המנותח עם הגבלה רצינית בצריכת המזון. ניתוח זה מוכר בשם 'ניתוח שרוול'. כמו כן, ברגע בו מסירים חלק כה גדול מהקיבה יש ירידה ניכרת גם בייצור של הורמון הגרלין, דבר שמוביל לתחושת שובע. נכון להיום רוב האנשים שסובלים מעודף גדול של משקל מעדיפים ניתוח בריאטרי זה וזאת משום התוצאות המוצלחות שלו. בהצלחה!

:קטגוריותUncategorized, רפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: