ראשי > Uncategorized > דיקור סיני כפתרון לכאבי גב

דיקור סיני כפתרון לכאבי גב

ספטמבר 12, 2016

הידעתם שניתן לטפל בכאבי גב על ידי דיקור סיני ?

כאב גב הוא בין התלונות השכיחות בקרב האוכלוסיה הבוגרת (נשים וגברים מעל גיל 50). כאבי גב עשויים להיגרם מסיבות רבות , כגון: טראומה עקב נזק או חבלה לגב, מחלות ניווניות, מחלות של הדיסק, עודף משקל, שרירי בטן חלשים ועוד. ממחקרים שנערכו בשנים האחרונות בארה"ב, ניתן לראות שטיפול באמצעות הרפואה הסינית נמנה בין הטיפולים היעילים והבטוחים להקלת כאבי גב. ממחקרים שונים שפורסמו בכתב העת המוביל לרפואה פנימית Archives of internal medicine, ניתן ללמוד שרוב כאבי הגב התחתון הוטבו באופן משמעותי לאחר הטיפול לתקופה של 6 חודשים לפחות, והאפקטיביות של דיקור סיני לכאבי גב היתה כמעט כפולה מהאפקטיביות של הטיפול בתרופות קונוונציונליות. בעוד שברפואה הקונוונציואלית מוצעים משככי כאבים ומגוון נוגדי דלקת שמתגלים כלא יעילים לטווח הארוך, הרפואה הסינית מציעה טיפולים טבעיים ופשוטים יותר, כמעט ללא תופעות לוואי.

כיצד מסייע הדיקור הסיני להפחתת הכאב?

רפאל רוזנסקי, מטפל מוסמך בדיקור סיני במרפאת רפאל, בוחן את המטופל ובודק האם קיימות בעיות פיזיולוגיות באזור הכליות, איבר הקשור באופן ישיר לגב התחתון. במידה וכאב הגב של המטופל קשור לתפקוד הכליות יופיעו גם כאבי ברכיים או כאבי רגליים המוחמרים לאחר עמידה ממושכת. במקרה בו כאב הגב נגרם כתוצאה משרירים תפוסים, ניתן יהיה לבדוק את תפקוד הכבד . הכבד לפי הרפואה הסינית, קשור לפעילות השרירים, וכך לעיתים כבד שיצא מאיזון בשילוב חולשה של הכליות עשויים להוביל לגב כואב. כדאי לדעת שכאבי הגב עשויים לנבוע ממגוון סיבות נוספות, ויש להגיע קרוב יותר למוקד הבעיה על מנת להציע את הטיפול המתאים. לאחר מכן הוא מציע, לאחר אבחון מדוקדק של מוקד הבעיה, טיפול ממוקד באמצעות דיקור סיני. לרוב משתמשים בנקודות דיקור הרחוקות מאזור המקום הפגוע, ולאחר שהכאב פוחת, ניתן להתקרב בהדרגה למוקד הכאב.

מספר המלצות לסובלים מכאבי גב

הסובלים מכאבי גב יוכלו לקבל טיפול בדיקור סיני, ובנוסף טיפול באמצעות צמחי מרפא סיניים. כמו כן, קיימות מספר המלצות כלליות, שיכולות לסייע למטופל להפחית את כאב הגב בין טיפול לטיפול:

  • נעליים נוחות – עשו חסד עם גבכם, ונעלו נעליים נוחות. פעמים רבות נועלים נעליים בהם הסוליה שחוקה או אינה מתאימה, דבר הגורר את כאבי הגב הבלתי נמנעים.

שמירה על יציבה נכונה – במידה ואתם עובדים מול מחשב, או יושבים שעות רבות ביום, נסו לשמור על יציבה נכונה. עמידה זקופה וישיבה על כיסא ארגונומי שיאפשר לכם לכוונן את גובה המושב, יכולים לסייע להפחית את כאבי הגב במידה ניכרת.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: