ראשי > Uncategorized, רפואה > בוחרים מומחה לניתוחי שרוול

בוחרים מומחה לניתוחי שרוול

אוקטובר 29, 2016

רבים קוראים לעידן הרפואה המודרני 'עידן ההרזייה הבריאטרית', ולא בכדי. אם בעבר אנשים שסבלו מעודף משקל היו צריכים להתמודד עם הבעיה בעצמם ופעמים רבות לא צלחו את תהליך ההרזייה, כיום, רוב האנשים שמצויים במצב של השמנת יתר חולנית יכולים לעבור ניתוח בריאטרי ולשנות את חייהם מקצה לקצה.

 

השמנת יתר חולנית היא השמנה בה המשקל של האדם גבוה ב- 45 קילוגרמים מהמשקל הרצוי שלו.  נכון להיום השמנה מסוג זה מוגדרת כבעיית בריאות המלווה בכל מיני מחלות. למעשה, משקל עודף מפחית את תוחלת החיים. השמנת יתר חולנית יכולה לפגוע באיברים פנימיים רבים בגוף ולגרום לבעיות באיברים החיצוניים וזאת משום עמוס המשקל המופעל על הגוף בעת ביצוע כל פעולה פיזית (דבר שכולל שינוי תנוחה והליכה). נכון להיום השמנת יתר היא מצב בו ה- BMI של האדם הוא 30- 39.9  והשמנת יתר חולנית היא מצב בו ה- BMI הוא 40 ומעלה.

 

כיוון שמשקל יתר משמעותי מסכן את האדם חובה להוריד במשקל עד הגעה למדד תקין של מסת גוף. כיוון שהורדה של עשרות קילוגרמים היא משימה לא קלה, ורוב האנשים שסובלים מעודף משקל גדול ניסו בחייהם כל מיני דיאטות, הרופאים ממליצים להם על ניתוחים בריאטריים, כמו למשל ניתוח שרוול קיבה. למעשה, האפשרות הראשונה המוצעת כיום לכל אדם שסובל מעודף משקל משמעותי היא פנייה אל מומחה לניתוחי שרוול שיבדוק את המטופל ויקבע לו תור לניתוח. ניתוח שישנה את חייו. כאן חשוב לקחת בחשבון שניתוח בריאטרי הוא ניתוח שמהווה "מקפצה" אל אורח חיים בריא, אך לא מדובר כאן על קסם. לאחר הניתוח המטופל לא יוכל לאכול כמות גדולה של מזונות וזאת משום קיצור הקיבה שלו (המנתח יחתוך כשמונים אחוזים מהקיבה וישאיר שרוול דק שמהווה כ- 20 אחוזים מנפח הקיבה המקורית), ויוריד במהירות במשקלו.

 

מתחילים בניתוח שרוול

אך למרות הקסם של הניתוחים הבריאטריים כשבראשם ניתוח שרוול קיבה, חשוב לקחת בחשבון שבמקביל להורדה במשקל המטופל יצטרך להתחיל ולעשות פעילות גופנית קבועה ולאכול על פי תפריט בריא ומאוזן. נכון להיום כל מומחה לניתוחי שרוול יסביר זאת בצורה הפשוטה ביותר "ניתוח קיצר קיבה הוא השלב הראשוני של הצלת החיים, אך אם המטופל לא יאמץ אורח חיים נכון הוא עתיד לעלות את כל הקילוגרמים בחזרה". כעת, כל שנותר הוא לברר מיהו אותו מנתח מנוסה בתחום הניתוחים הבריאטריים ולהתחיל בתהליך. בהצלחה.

 

 

 

:קטגוריותUncategorized, רפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: