ראשי > רפואה > הבחירות הנכונות של החיים

הבחירות הנכונות של החיים

מרץ 26, 2017

הסטטיסטיקה מצביעה על כך שגידולי שד ממאירים הם דבר שכיח, דבר שהוביל את מדינת ישראל לשים דגש על תכניות שונות שעיקרן ניטור סרטן השד באוכלוסיית הנשים במדינה. המטרה העיקרית של תוכניות אלו היא לבצע בדיקות סקר שנתיות לגילוי סרטן השד בכמה שיותר נשים במדינה.

 

הבדיקות והטיפולים הטובים ביותר

נכון להיום ההמלצות המיועדות לנשים הן ביצוע בדיקת שד עצמית מדי מספר שבועות החל מגיל עשרים. ההמלצה היא לבצע את הבדיקה מספר ימים לאחר סיום הווסת או כשבוע טרם קבלת הווסת. באם האישה אינה מעוניינת לבצע את הבדיקה בעצמה היא בהחלט מוזמנת לבצע את הבדיקה אצל כירורג שד.  בדיקה עצמית מגילאי העשרים תוביל לכך שהאישה תכיר את שדיה ותבחין בשינויים שחל בהן, אם מדובר על שינויים ברקמת עור השד, הופעת גושים או כל מיני שינוים בפטמות.

 

ההמלצה הבאה היא ביקור פעם בשנה אצל כירורג שד. באם מדובר על נשים מעל לגיל חמישים מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה. ההפנייה לבדיקה זו נעשית על ידי רופא משפחה או כירורג שד. כירורגים נוטים להפנות לבדיקה זו גם נשים בגילאים צעירים יותר בעלות רקע משפחתי של סרטן השד, שחלות או רחם. בדיקה זו היא בדיקת רנטגן של השדיים אותה מומלץ לעשות שבוע לאחר סיום הווסת. אורך הבדיקה היא כחצי שעה, בעת הבדיקה מופעל לחץ על השדיים ולכן יש נשים שמדווחות על אי נעימות. פעמים רבות התוצאות אינן חד משמעיות והמומחה מפנה את האישה גם לבדיקת אולטרה סאונד של השד. נכון להיום כל אישה יכולה לבחור לבצע את הבדיקות השונות באמצעות הפנייה של קופת החולים אליה היא משתייכת או לבחור במרפאה פרטית שמאגדת את כל הקשור אל ניטור וטיפול בסרטן השד. המרפאות הפרטיות מציעות את כל השירותים תחת קורת גג אחת, אם הכוונה היא אל כירורג שד, בדיקות ממוגרפיה, אולטרה סאונד, בדיקות מעבדה, טיפולי אימונותרפיה וכמובן תכנית טיפולית המותאמת לכל מטופלת באופן אישי.

 

נכון להיום ישנם טיפולי אימונותרפיה חדישים שמשפרים את סיכויי ההחלמה אצל נשים רבות ונשים רבות בוחרות בטיפולים אלו על פני (או בשילוב) טיפולי כימורתפיה. בנוסף, מדי שנה יותר ויותר נשים בוחרות לפנות אל קליניקות פרטיות שמציעות שירותי אבחון וטיפול במחלות אונקולוגיות, כמו למשל סרטן השד וזאת משום היצע הרופאים המומחים בעלי השם העולמי שעובדים באותן מרפאות, הציוד הרפואי החדשני, תוכניות הטיפול החדישות והיחס האישי לכל מטופלת.

 

 

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: