ראשי > גניקולוגיה > עולם הרפואה הפרטית – לא מה שחשבתם

עולם הרפואה הפרטית – לא מה שחשבתם

מאי 7, 2017

ארץ ישראל מתהדרת בשירותי רפואה ציבוריים מהטובים בעולם אך לצד הרפואה הציבורית, הרפואה הפרטית תופסת תנופה יותר ויותר. מרבית האנשים אשר ידם משגת ובעלי ביטוח בריאות פרטי, פונים אל עבר הרפואה הפרטית ולא בכדי. תודות לפערי הידע, אזרחים רבים אינם ממשים את הזכויות שלהם בעולם הרפואה ואינם מודעים לכך שהם זכאים להיות מטופלים על ידי רופא פרטי בעלות מופחתת ולעיתים ללא עלות ככל. אין בכך מלגרוע כי ניתן לפנות לרופא פרטי באופן ישיר (בעלויות גבוהות יותר) וליהנות מכל הטבות הרפואה הפרטית.

רפואה פרטית – יתרונות

  • מהירות – אחד היתרונות הבולטים ביותר של עולם הרפואה הפרטי הוא המהירות. לצורך העניין, כאשר אזרח מעוניין לבצע ניתוח, שאינו ניתוח חירום, ברפואה הציבורית, סביר ויאלץ להמתין לא מעט זמן. לעיתים ההמתנה כה ארוכה (באזורי הפריפריה למשל או כאשר מדובר על ניתוח שכיח או מורכב) עד שמוותרים על הניתוח או פונים אל עבר הרפואה הפרטית. גישה לרפואה הפרטית עבור ניתוחים המבוצעים באופן פרטי, מהירה יותר ומעניקה פתרון יחסית מיידי, למשל: כאשר אישה הרה רוצה לעבור ניתוח קיסרי פרטי, עליה ליצור קשר עם הרופא ולקבוע את הניתוח. הרופא הפרטי יטפל בכל הקביעות והזימונים ועל האישה להגיע מוכנה וערוכה. לעומת זאת ניתוח קיסרי ציבורי, יטמון בחובו זמן המתנה גבוה ולעיתים לא יהיה תור בזמן (חשוב להדגיש כי לעיתים ניתן לקבוע ניתוח ברפואה הציבורית בזמן סביר).
  • בחירת הרופא – יתרון משמעותי נוסף הוא עצם העובדה שהמטופל קובע מי ינתח אותו. יתרון זה הוא המשמעותי ביותר ולא סתם נטען כי מרבית הרופאים הטובים עובדים באופן פרטי. למשל: אישה הסובלת ממצב הנקרא אנדומטריוזיס, תוכל לגשת באופן מיידי לרופא נבחר על ידה לטיפול ללא צורך בהכנות או הפניות.
  • יחס אישי – רפואה פרטית משמעה יחס אישי יותר ויכולת תקשורת עם הרופא, גבוהה יותר. בשונה מרופא ציבורי, יוכל המטופל לקבל את מספרו הישיר של הרופא ולתקשר איתו גם מחוץ לשעות העבודה.
  • טיפול מסור – הסברה הרווחת היא שטיפול על ידי רופא פרטי, משמעו טיפול מסור יותר וזאת תודות ליתרון הקודם שלנו והוא היחס האישי. אין באמור קביעה אך ההרגשה של מטופלים פרטית, לרוב טובה יותר ממטופלים ציבורית.

לסיכום, עולם הרפואה הפרטי מתפתח יותר ויותר גם בארצנו הקטנה, ניתוח קיסרי פרטי או רופא המתמחה במחלת אנדומטריוזיס, אפשרי וקל יותר בפרטי אך יש לכך משמעויות כספיות גבוהות – יותר מאשר הרפואה הציבורית. הטיפ שלנו לכל המטופלים שאינם יכולים לגשת לרופא פרטי, בדקו את זכויותיכם ואולי תגלו כי הביטוח שלכם מכסה רפואה פרטית או אולי הרופא אותו רציתם עובד עם הקופה בה אתם חברים.

:קטגוריותגניקולוגיה
%d בלוגרים אהבו את זה: