ראשי > Uncategorized > הסרת קעקועים: מה אומרת היהדות?

הסרת קעקועים: מה אומרת היהדות?

מאי 28, 2017

הקעקוע הוא ציור על גבי עור אדם שנעשה בעזרת דיו. על פי הדת היהודית חל איסור מוחלט לקעקועים וזאת מהסיבה שעל פי התורה חל איסור על פגיעה בגוף האדם. אמנם כל אדם יכול להחליט על גופו כל אשר יעלה על דעתו אבל הגוף שלנו למעשה לא שייך לנו אלא הוא מוחזק אצלנו כפיקדון שיהיה עלנו להחזירו. האמרה מעשה במחשבה תחילה נכון גם בעת עשיית הקעקועים. אנחנו מקרקעים את העור שלנו משהו שאנחנו רוצים עכשיו ולא לוקחים בחשבון את העינוי שצריך לעבור עם נחליט על הסרת קעקועים אלו.

איסור חמור על פגיעה בגוף

כבר הרמב"ם ציין בכתביו שקעקוע זה מנהג גויים ואסור ליהודים לעשותו כדי להיות נבדלים משאר העמים. על פיו הגוף צריך להיראות יפה ומכובד וללא קישוטים. הקעקועים גורמים לקרע בין האדם לבורא. לשאלת רבים האם נכון הדבר שנפטר בעל קעקועים עובר תהליך הסרת הקעקועים בטרם הקבורה היא שלילית והרבנים הנשאלים שאלות בתחום אינם יודעים להשיב מאיפה יש את התיאוריה הזו.

למה להסיר?

הרבה אנשים שעשו בגיל צעיר קעקועים רוצים לעשות הסרת קעקועים ישנן כמה שיטות להסרת קעקועים אחת מהן היא שיטת הלייזר.  השיטה מאפשרת הסרת קעקועים ללא צלקות וכאבים, והיא מתאימה לקעקועים שחורים וצבעוניים ומכל סוג. בני נוער ואנשים צעירים מרבים לקעקע שמות של בני זוג או ציור חצוי לשניים חצי אחד אצל הגבר והשני אצל האישה. אבל מה קורה בעת פרידה. שמות בני הזוג שאינם רלוונטיים יותר עדיין מקעקועים וצריך להסיר אותם.

איך מסירים?

הסרת קעקועים בקרני לייזר נעשית על ידי החדרת קרני הלייזר מתחת לעור מה שפוגע בשכבת הדיור של הקעקוע. התוצאה היא שהדיו מתפרק, תאי הדם מפנים את החלקיקים של הדיו ולאחר מספר טיפולים הקעקוע נמחק. מספר הטיפולים נקבע על ידי צוות המכון והוא תלוי בגודל הקעקוע.

שיטה נוספת שבה נעשית הסרת קעקועים היא ניתוח כירורגי. השיטה כוללת כריתת הקעקוע עם העור הסובב אותו תופרים את העור העודף. החיסרון בשיטה זו היא עובדת הישארות צלקת לעומת שיטת הלייזר שהיא יקרה יותר אבל ללא צלקות.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: