ראשי > רפואה > להילחם בסרטן השד ולנצח

להילחם בסרטן השד ולנצח

יוני 9, 2017

למרבה הצער סרטן השד הוא מחלה נפוצה ומוכרת שתוקפת נשים רבות. השם המוכר 'אחת מתשע' אכן מייצג מציאות ממשית, והצד הטוב של העובדה הזו היא שאחוזי ההחלמה רק משתפרים. יש התקדמות גדולה בשיטות האבחון והטיפול לאחריו, ובדיקות שגרתיות בליווי מודעות גוברת מביאים לכך שבמקרים רבים המחלה מתגלה בשלב מוקדם יותר. השאיפה היא לגלות את הסרטן מוקדם ככל האפשר כדי להקל על הטיפולים ולשפר את סיכויי ההחלמה, וכמובן שלאחר ההליך המתסכל והתובעני של האבחון צריך לבחור את הטיפול הנכון והמתקדם ביותר. כדי לעבור את המחלה הקשה הזו נדרשים מהמטופלת ומבני משפחתה כוחות נפש רבים – ולאווירה ולתחושה של הנאבקים במחלה יש משמעות ומשקל בתהליך ההחלמה.

לקבל את הטיפול הטוב ביותר

מהו הטיפול הטוב ביותר? התשובה ניתנת כבר בשלב האבחון כאשר המתח האדיר תובע מחירים כבדים מהמטופלת ומבני משפחתה. ככל שהליך האבחון יהיה מהיר יותר ויעיל יותר – כך ירווח למטופלת. אבחון נכון ומדויק חשוב במיוחד גם כדי לקבוע את מסלול הטיפולים הנכון והמתאים ביותר בהמשך הדרך. ביופסיה שד והליכי אבחון נוספים ניתן לבצע כיום במכונים ובמרפאות מתמחות שבהם השירות אישי ומהיר יותר. הליווי המעולה של צוות איכותי ומסור במיוחד יכול לסייע למטופלת גם מהבחינה המעשית וגם מהבחינה הנפשית, כאשר השאלות והחרדות מציפות את המשפחה כולה. לאחר מכן החולה תרצה גישה אל הרופאים המקצועיים והמומחים ביותר, אל הציוד המתקדם ביותר ואל שיטות טיפול מתקדמות כמו למשל אימונותרפיה אשר עושה שימוש במערכת החיסונית כדי להילחם בסרטן.

אם כך, לטיפול הטוב ביותר יש צדדים נפשיים ומקצועיים כאחד. במערכת הציבורית הלחצים אדירים, התורים ממושכים ודברים עלולים ליפול בין הכיסאות. מכונים מתמחים יכולים להציע למטופלת חלופה יעילה ואישית יותר. מכיוון שניתן למצוא כיום מרפאות שמרכזות את אנשי המקצוע הטובים ביותר עם הציוד המתקדם ושיטות הטיפול המתקדמות – זוהי אפשרות שכדאי בהחלט לשקול. כבר בשלב המוקדם שבו מבצעים ביופסיה שד ועד לשלבים המאוחרים של טיפולי אימונותרפיה או כל טיפול אונקולוגי אחר – אתם רוצים שתהיה לכם כתובת לשאלות ותנאים נוחים ומרגיעים. לאווירה שקטה ותומכת יש משקל רב בתקופה מתוחה ועמוסת חרדות, ולידיעה שאתם בידיים טובות יש ערך שלא יסולא בפז. אל תהססו לחפש חלופות ואל תתפשרו על טיפול שהוא פחות מהטוב ביותר בתקופה הקשה הזו. זה הזמן לחשוב מחוץ לקופסה ולחפש פתרונות שיבטיחו לכם שקט נפשי עד ליום ההחלמה.

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: