ראשי > רפואה > טיפולים ביולוגיים בפסוריאזיס

טיפולים ביולוגיים בפסוריאזיס

יולי 27, 2017

הספחת (פסוריאזיס) הינה מחת עור דלקתית כרונית המאפיינת בין היתר בהיווצרותם של נגעים על פני העור. נגעים אלו עלולים להוביל לתחושת גרד כרונית, להתפתחותן של דלקות (לרבות דלקת פרקים) ואף לפגישה מתמשכת באיכות החיים ויכולות התפקוד. דרכי הטיפול בפסוריאזיס נועדו בעיקר לצרכי הקלה על תסמיני המחלה ולצרכי שיפור באיכות חייו של החולה ואף לנסיגה זמנית של המחלה. ישנן מספר דרכי טיפול בפסוריאזיס, לרבות, דרכי טיפול טבעי בפסוריאזיס ודרכי טיפול ביולוגי בפסוריאזיס. בשורות הבאות נעסוק בטיפולים הביולוגיים המוצעים לכם כיום למטרות טיפול בפסוריאזיס.

הטיפולים הביולוגיים בפסוריאזיס הינם טיפולים חדשניים המבוססים על תהליכים טבעיים במערכת החיסונית של הגוף. טיפולים אלו, בניגוד לטיפולים טבעיים במחלה, מתמקדים בפגמים השונים המופיעים במערכת החיסון של הגוף והם משלבים בתוכם נוגדנים כנגד חומרים ביולוגיים המופרשים בגוף ומגבירים את תסמיני המחלה. הטיפול הביולוגי בפסוריאזיס מיועד בעיקר לחולי פסוריאזיס בינוניים או קשים או לכאלה שטיפולים אחרים במחלה אינם סייעו להם. הטיפול הביולוגי במחלת הפסוריאזיס ניתן באמצעות הזרקות תת עוריות, כאשר רוב התרופות הביולוגיות ניתנות להזרקה עצמית של החולה בביתו. התרופות הביולוגיות לפסוריאזיס הן למעשה סוג של נוגדנים המחקים נוגדנים הקיימים במערכת החיסון. תרופות אלו אינן נכללות כיום בסל הבריאות (סל התרופות) ועלות הטיפול באמצעותן הינו יקר. יחד עם זאת, הטיפול בפסוריאזיס באמצעות התרופות הביולוגיות הוכיח את עצמו כאחד משיטות הטיפול האפקטיביות ביותר להתמודדות עם תסמיני המחלה ועם הופעתן של תחושות כאב כתוצאה מהתפרצותה של מחלת הפסוריאזיס.

מתי מומלץ לעבור לטיפול ביולוגי בפסוריאזיס?

 

בדומה לכל שיטת טיפול אחרת בפסוריאזיס, גם הטיפולים הביולוגיים במחלה, נקבעים בהתאם להיוועצות מוקדמות עם הרופא המטפל. ברוב המקרים, טיפול ביולוגי בפסוריאזיס מיועד לחולים המוגדרים כבינוניים עד קשים ולחולים שטיפולים אחרים אינם סייעו להם להתמודד עם תסמיני המחלה. הטיפול הביולוגי אומנם אינו מותאם ומיועד לכל אדם הסובל מפסוריאזיס, אך לאילו שהוא מותאם בעבורכם הטיפול מהווה שיטת טיפול יעילה ואפקטיבית שביכולתה להעלים את תסמיני המחלה לתקופות ממושכות. ישנם חולים שלאורך שנים מוגדרים כחולים "קלים" במחלת הפסוריאזיס, וכפועל יוצא מכך, טיפול טבעי בפסוריאזיס הינו הפתרון האופטימאלי ביותר בעבורם, ורק כאשר תסמיני המחלה הופכים להיות מורכבים יותר ותדירות הופעתם הולכת ומתגברת, מומלץ לשקול בעוברם טיפול ביולוגי באמצעות הזרקה תת עורית של תרופות ביולוגיות לפסוריאזיס. כך או אחרת, מומלץ לבדוק כל מקרה לגופו ולהיוועץ עם רופא מומחה בנוגע לשיטת הטיפול היעילה ביותר בעבורכם.

 

 

 

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: