ראשי > קוסמטיקה > צלקות

צלקות

אוגוסט 13, 2017

ידוע הוא שבני נוער עושים מעשים מבלי לחשוב על העתיד. אחד הדברים שצעירים רבים בוחרים לעשות הם הקעקועים. הבעיה שלרוב בני נוער עושים מה שכל ה"חברה" עושים. מספיק שאחד יתחיל עם הקעקועים וכולם הולכים אחריו. ישנם כאלה שעושים קעקועים קטנים ובמקום יחסית מוסתר וישנם שעושים קעקועים גדולים ובמקומות גלויים.

למה בעייתי לעשות קעקועים בתור נער/ה?

עם השנים, הנערים גדלים והחיים משתנים אחדים חוזרים בתשובה וכאמור על פי ההלכה הקעקוע אסור על היהודים. כששובבות הנעורים נעלמת מתחרטים על דברים שנעשו בעבר. מתקבלת החלטה לבצע הסרת הקעקועים. זה נשמע פשוט אבל זה לא כך. כיום יש ברחבי הערים חנויות לקעקועים ועל מנת שבני נוער עד גיל 16 יעשו קעקועים בפיקוח ההורים הם נדרשים לחתימתם. מעל גיל זה יכול כל אחד לעשות כמה קעקועים ובאיזה גודל שהוא רוצה. ההורים לא עומדים בלחץ הילדים ומאפשרים להם לעשות קעקועים.

אצל מי עוד רואים קעקועים?

קעקועים רבים אפשר לראות אצל ספורטאים. יש גם הורים ש"זורמים" עם הילדים ומקעקעים את אותו ציור אצל הבן וההורים. הורים וגם סבים מקעקעים את שמות הילדים/הנכדים.

איך מסירים קעקועים?

אחת הדרכים לעשות את פעולת הסרת הקעקועים היא על ידי ניתוח כירורגי. ניתוח לכל דבר. הרדמה כללית או מקומית חתך העור ותפירת הקצוות כדי לסגור את המקום. יש בניתוח כירורגי סיכונים כמו בכל ניתוח. המקום יכול להזדהם, נוצרות צלקות שכדי להסתירן צריך לעשות ניתוח השתלת עור. בגוף שיש בו הרבה קעקועים ועם צבעים הפעולה חוזרת על עצמה כמה פעמים.

דרך נוספת היא באמצעות לייזר. את הסרת הקעקועים בלייזר עושים במכוני היופי מקום בו מבצעים ניתוחים פלסטיים. היתרון בשיטה זו שלא נשארת צלקת אין חתך כמו בניתוח כירורגי והסיכון לדלקות וזיהום קטן ביותר. ההבדל בין שתי השיטות הוא בעיקר בעלות. טיפול בלייזר יקר משמעותית ואין הכרה והשתתפות של קופות החולים.

אצל מי עושים הסרת קעקועים?

כל כירורג, רופא עור ופלסטיקאים יגידו למקעקעים שלא לעשות זאת כי הסבל לא מסתיים עם הסרת הקעקועים לאחר סיום הפעולה הכירורגית עד הגלדת המקום הכאבים אינם נסבלים ולעיתים יש צורך בניתוח חוזר כדי להקל על המנותח.

כל אחד שמעוניין לבצע הסרת קעקועים רצוי ושיעשה החלטה באיזה שיטה להשתמש ולאחר מכן למצוא את בעל המקצוע הטוב ביותר לעשות זאת ואת המקום המתאים מבחינת מקצועיות, מכשור, שמירה על הגינה ועלות.

ולמרות כל הסיכונים, האיסורים וגילויי התחרטות צעירים ואנשים רבים עדיין עושים קעקועים מדי יום והתופעה רק הולכת וגוברת. על מנת להבטיח עשיית קעקוע אצל בעל מקצוע טוב ומקצועי, שהחנות שלו עומדת בכל סטנדרט של הגינה, צריך לעשות סקר שווים ולבחור את המקום המתאים ביותר.

:קטגוריותקוסמטיקה
%d בלוגרים אהבו את זה: