ראשי > אורח חיים בריא > הסופרפודס שכובשים את העולם

הסופרפודס שכובשים את העולם

מאי 27, 2018

ירקות וירקות מהווים כבר שנים רבות חלק מהותי מהמלצות הרפואים לתזונה מאוזנת הכוללת את החומרים להם הגוף זקוק. לצד הירוקים "הרגילים" בצלחת כמה מזונות זכו לתואר "סופר פודס" מזונות על המעניקים מגוון רחב של יתרונות ביחס לירקות והפירות האחרים. היום נתמקד במיוחד בשניים מהם שהפתיעו ביכולות לשיפור סימפטומים של ליקויים שונים לצד חיזוק המערכת החיסונית והענקת הויטמינים הדרושים. הכירו את אצת הספירולינה ואת צמח המורינגה.

אצת הספירולינה: הסוד של האסטרונאוטים

לפני מספר שנים בלבד האצה הגדלה בצורת ספירלה (הצורה היחדודית שהעניקה לה את שמה) נכנסה לרשימת הסופר פודס המבוקשים. התהליך החל כאשר נאס"א חיפשה מזון שיכלול בעת ובעונה אחת כמות גדולה של חלבונים, של וויטמינים שונים ושל מינרלים חיוניים לגוף. יכולתה של אצה זו לעכב את שחרור ההורמון המכונה היסטמין הוסיף יכולת חשובה לחזק את הגוף כנגד דלקות ואף להגן מפני תגובות אלרגיות שונות.

לצד ההשפעה על מערכות החיסון בגוף חוקרים גילו כי מטופלים שנטלו תוספי תזונה המכילים ספירולינה במשך חודשיים הפגינו שיפור ברמות השומנים בדם וספורטאים שניזונו מהתוסף זכו ליתרונות אומגה 3 (הנמצא בריכוז גבוה באצות רבות) דיווחו על דחייה של עייפות שרירית. האם עליכם להתחיל לחפש אצות ירוקות על מנת לזכות ליתרונות הספירולינה? מסתבר שמספיק ליטול כמוסת ספירולינה אחת ביום וכל יתרונותיה של האצה יסופקו לגוף במהירות.

המורינגה: מגוון רחב של יתרונות בריאותיים בכל חלקי הצמח

גם המורינגה, צמח מיוחד בעל זרעים, עלים ושורשים המכילים מגוון רחב של תכונות בריאות, מהווה סופר פוד וכולל יתרונות בריאותיים רבים. נסקור אותם בקצרה. עלי המרינגה, בדומה לעלי התרד, עשירים מאד בברזל. למעשה אם משווים אותם זה לזה עלה מרינגה כולל ברזל ביחס של 3:1 ביחס לעלי התרד. לצד הברזל המורינגה מכיל גם מגוון רחב של חומצות אמינו – שמונה במספר. זרעיו של המורינגה מכילים שמנים העשירים בנוגדי חיצון נומסייעים באיזון רמות הכולסטרול בגוף.

למי מתאימה המורינגה?

התכונות היחודיות של המורינגה הפכו אותה למתאימה במיוחד לנשים מיניקות משום שהוכח קשר בין כמות חלב האם המיוצרת בגופן של נשים בהריון שנטלו תוספי צמח מורינגה לנשים שלא נטלו תוסף זה. בנוסף היא מאזנת את אמות הסוכר בגוף ומסייעת לחולי סכרת, מסייעת להלחם בדלקות פנימיות בגוף ואף מגבירה את יכולתן של הכליות לסנן חומרים.

המתאונין, אחת מחומצות האמינו הבולטות במורינגה מספק את הגופרית הנחוצה לגוף ומסייע לבריאות השיער, הציפורניים והעור. חומצת אמינו נוספת הנמצאת בתוספי המורינגו כוללם פנאללין המסייע לשיפור הזיכרון ומפחית את תחושת הרעב.

:קטגוריותאורח חיים בריא
%d בלוגרים אהבו את זה: