ראשי > Uncategorized > חומצה היאלורונית ושימושיה

חומצה היאלורונית ושימושיה

מרץ 3, 2021

עולם האנטי אייג'ינינג התפתח בצורה עצומה בעשרות השנים האחרונות. בתחילה, האפשרות היחידה להפרד מקמטים הייתה ניתוחים פלסטיים יקרים ולכן רק בעלי הכיס העמוק היו מבצעים אותם. עם השנים טיפולים שאינם כירורגיים נכנסו לסל הטיפולים המסייעים להראות צעירים יותר. בתחילה, היה זה הבוטוקס המסייע לשתק את תנועת השריר לזמן מה ולהיפרד מקמטי ההבעה. כעת, חומר טבעי יותר החל לכבוש את השוק, ומשמש הן לטיפולים קוסמטיים והן לטיפול במקרים נוספים. הכירו את החומצה שכולם מדברים עליה.

מהי חומצה היאלורונית?

אם תהיתם מהו החומר הזה, תשמחו לדעת כי מדובר בחומר שמיוצר בגופנו באופן טבעי, ומכונה חומצה היאלורונית. קיים ריכוז רב יותר שלו בגיל צעיר, ולאורך כל החיים החומר מתפרק ונוצר מחדש ושומר על נפח העור שלנו.

חלק מתהליך ההזדקנות הטבעי מתרחש כאשר כמות החומצה פוחתת ואז העור הופך להיות בעל מראה עייף ויבש. לאחר שהתגלו היתרונות של חומצה זו, תעשיית הקוסמטיקה החלה לעשות בה שימוש לתיקון מגוון רחב של פגמים בגוף. בהמשך היא החלה לשמש גם לשימור הסחוס בין העצמות לטיפול בבעיות מפרקים.

מה השימושים בה?

כיום, מוזרקים חומרי מילוי המבוססים על חומצה זולצורך שיפור המראה של קמטוטים ותיקון שקעים שונים בפנים ובצידי הראש. מטפלים קוסמטיים מזריקים את חומצה תחת השכבה הראשונה של העור לעיצוב עצמות לחיים, תיקון האף, מילוי קמטים ואפילו הרמה קלה של הגבות (בשילוב עם מזרקי הבוטוקס המוכרים). בהשוואה לבוטוקס, חומצה זו מעניקה תוצאות טבעיות המשתפרות עם הזמן, ללא השפעה על הבעות הפנים.

מלבד זאת, החומצה משמשת בידי רופאים כירורגיים המטפלים במקרים של שחיקת סחוס ובעיות מפרקים. החומצה מוזרקת לאזור הברך ויכולה להוות תחליף לניתוח כירורגי מורכב. בשנים האחרונות חומצה זו משמשת גם לטיפולים בעיניים כמו שחזור גלגל העין וניתוחים לתיקון הקרנית.

בתעשיית הקוסמטיקה חומצה היאלורונית היא אחד מחומרים הפעילים בקרמים לטיפול עור הפנים ולסרום המעניק לחות לשכבה הפנימית של העור. ניתן לרכוש קרמים רבים ברחבי העולם המשלבים חומצה היאלורונית וקולגן להצערת העור.

האם החומצה בטוחה לשימוש?

בקרב מטופלים הלוקים בהרפס, בעלי אזורים דלקתיים או מטופלות בהריון עשויים להיות סיכונים. לכן, יש להיוועץ ברופא מטפל לפני התחלת טיפול בחומצה היאלורונית. כמו כן, חשוב לוודא כי האדם המזריק את החומצה עבר הכשרה מקצועית. כמות הזרקות החומצה ההיאלורונית עולה מדי שנה ורק במחצית השנייה של 2018 בוצעו 70 אלף הזרקות.

לסיכום, חומצה היאלורונית היא חומר טבעי שקיים בגוף ומופק הן על ידי בני אדם והן על ידי בעלי חיים. כיום ישנו שימוש נרחב בחומצה המופקת בתנאי מעבדה כדי למנוע אלרגיות הנובעות בשימוש בחומצה מהחי. באופן יחסי, הסיכון בשימוש בחומצה נמוך ביותר, במיוחד בקרב נשים שאינן בהריון ואנשים שאינם סובלים מהרפס. אם אתם שוקלים טיפולי הזרקה, מומלץ לבחון את האופציה הזו המשווה לעור מראה צעיר ובריא לאורך זמן.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: