ראשי > Uncategorized > חומצה היאלורונית: הקסם החדש של עולם הקוסמטיקה

חומצה היאלורונית: הקסם החדש של עולם הקוסמטיקה

מרץ 30, 2021

אחד האתגרים של עולם הקוסמטיקה הוא איתור חומרי גלם המסוגלים לשוות לעור את צורתו התקינה, למנוע קמטים ולטפל בקמטוטים שהופיעו. תחום זה, המכונה בעידן החדש אנטיאג'ינג, אינו חדש וקיים כבר אלפי שנים בצורות שונות. בעבר, היו אלה נשות האצולה המורחות קרמים מחומרים שונים על העור והיום, ישנם טיפולים יעילים בהרבה המבוססים על הזרקה תת־עורית. במאמר זה נדגיש את אחד מהטיפולים היעילים והמשתלמים ביותר.

מהי חומצה היאלורונית?

החומר הנפוץ להזרקות עד לפני עשור היה "בוטוקס", רעלן המונע את התנועה הטבעית של השריר וכך מושגת תוצאה אסתטית משמעותית – העלמת הקמטים. לאורך השנים התגלה חומר שנמצא גם באופן טבעי בגוף בשם חומצה היאלורונית. זהו חומר המצוי בריכוז גבוה בשכבות התחתונות של העור ומעניק לו את המראה הצעיר והמתוח. מסתבר, כי כאשר מזריקים אותו לתוך העור, ניתן להחזיר את גלגלי הזמן לאחור ולהשיב לעור את מראהו הנפלא. ההזרקה מתבצעת בצורה נקודתית לעור במקומות הרצויים. התוצאות של ההזרקה הזו נראות לעין כבר בימים שאחרי וממשיכות להשתפר בחודשים לאחר הטיפול.

מדוע משתמשים בחומצה היאלורונית?

מסתבר לחומר נפלא זה יש שימושים רבים בתעשיית הקוסמטיקה וברפואה. החומצה ההיאלורונית משמשת כדי להעלים קמטים וקמטוטים, לסייע לפסל אזורים שונים בפנים ולהחזיר לעור את הלוק המתוח הקשור בתודעתנו לגיל צעיר. בנוסף, החומצה הזו משמשת גם כדי לפתור בעיות פיזיולוגיות שונות כמו ירידה בכמות הסחוס בברכיים, והיא משמשת כחומר סיכה המקל על תנועת מפרקי הברך בקרב אנשים מבוגרים.

יתרון חשוב שיש לחומצה זו בטיפולים אסתטיים הוא העובדה שהיא אינה משפעה על תנועתו של השריר. לכן, מטופלים המבצעים טיפול בבוטוקס לוקים לעתים במראה "מופתע" או "לא טבעי" וניכר שעברו טיפול אסתטי כי שרירי הפנים שלהם אינם נעים בתנועה חלקה. לעומת זאת, לאחר הזרקה של חומצה היאלורונית השריר נותר פעיל ותנועות הפנים טבעיות לחלוטין. העובדה כי מדובר בחומר שהגוף מכיר, וקיים בגוף באופן טבעי, מפחיתה משמעותית את הרגישות לחומר ואחוזי ההצלחה של הטיפולים הללו עצומים.

איך כדאי לבחור את המקום הנכון להזרקת חומצה היאלורונית?

כל אדם סובל מתהליכי הזדקנות הפנים בצורה שונה מעט. חלק, מגלים קמטים במצח ואחרים מגלים שקמטים עבים חוצים את הקו בין הלחיים לשפתיים. יש המעוניינים לעבות את השפתיים שנהיו צרות בתהליך ארוך שנים. ההחלטה על מיקום ההזרקה מתבצעת במשותף על ידי הרופא המטפל והמטופל בהתאם להעדפות האסתטיות של המטופל והניסיון הרב של המטפל. בדרך כלל כדאי לבחור את האזורים המפריעים לכם ביותר במראה, לעצב אותם מחדש ולאחר מכן להמשיך לטיפולים נוספים של קמטים וקמטוטים אחרים שפחות נראים לעין.

לסיכום, חומצה היאלורונית מסוגלת לעשות פלאים הן בתחומים רפואיים שונים והן ברפואה האסתטית. היא מעניקה למטופל אפשרות לטיפול ללא ניתוחים כירורגיים כואבים, בעלות נמוכה יותר ועם תוצאות שלא ניתן להתעלם מהן. לא בכדי, בכל שנה אלפי אנשים מבצעים את הטיפולים הללו בארץ במרכזים שונים.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: