ראשי > רפואה > כל השימושים שיש לתא חמצן

כל השימושים שיש לתא חמצן

מאי 2, 2021

תאי חמצן הפכו להיות דרך מהירה לטיפול במגוון רחב של מכאובים פיזיים ואפילו משמשים היום גם בתעשיית האנטי־אייג'ינג. במאמר זה תגלו באיזה מכשיר מדובר ואת כל השימושים שיש לתא זה.

מהו תא חמצן?

השאלה הראשונה לפי שמתחילים לדבר על שימושי המכשיר, היא כמובן: מהו תא חמצן? מדובר במתקן שבו יושבים מטופלים ונהנים מאוויר עתיר חמצן בלחץ גבוה. הטיפול הזה מכונה "טיפול היפרברי". יש מתקנים שמיועדים לאדם אחד ויש מתקנים שמיועדים לשימוש של מספר אנשים במקביל. כדי להנעים את זמנם של המטופלים בחלק מתאי החמצן מושמעת מוזיקה נעימה.

תאי חמצן לשימושים רפואיים

השימוש הנפוץ ביותר כיום בתאים אלה הוא לטיפולים רפואיים שונים. כמות גדולה של חמצן מסוגלת לזרז התפתחות של תאים שונים בגוף, לכן היא מעודדת יצירה של כלי דם ורקמת עצם חדשה. טיפול זה מתאים למי שנמצא בתהליך של החלמה. בנוסף, אדם שחולה במחלה כתוצאה מהתקפה של חיידקים אנ־אירוביים על הגוף, יכול לעודד את הגוף ולסייע לו להילחם באמצעות הגדלת שיעור החמצן בגוף.

החמצן גם מסוגל לסייע לגוף לרפא פצעים שונים ולהפחית בצקות ונפיחות שנגרמה כתוצאה מטיפולים שונים, שהייה ממושכת בישיבה או שכיבה (בזמן טיפול רפואי או שיקום) או פגיעה בזמן פעילות ספורטיבית. חולים בשיתוק מוחין, פיברומיאלגיה, שבץ, תסמונת כאב כרונית ומחלות נוספות יכולים למצוא הקלה רבה באמצעות הטיפול הזה. 

טיפול בתופעות הזדקנות ותחום האסתטיקה

לתאי החמצן יש יכולת להשפיע על הגוף בצורה נפלאה, ולכן נעשה בהם גם שימוש בתחום האסתטיקה והאנטי־אג'ינג. החמצן מסוגל למנוע את ההזדקנת המהירה של העור ולהצעירו, ואפילו לסייע גם להיבט הנוירולוגי של ההזדקנות ולשפר את הזיכרון.

מבחינה אסתטית, במהלך טיפולי החמצן העור מתחדש ולכן אפשר לחוש לאחר הטיפולים שהעור בריא יותר ולעודד גדילה של תאים חדשים בגוף. מי שסובל מבעיות במפרק הירך, הברך או הקרסול יכול למנוע חלק מתופעות ההזדקנות באיברים אלה ולסייע לגוף לחדש אותם.

האם הטיפול מבוצע בהשגחה רפואית?

אכן כן. טיפולים בתאים אלה מבוצעים בהשגחה רפואית ולאורך כל הזמן שיושבים בתוך התא יש ניטור של מצב הגוף. את החמצן מעניקים לגוף באמצעות מסכה מיוחדת תוך כדי הנשימה. כדוריות הדם האדומות נושאות את מירב החמצן שהן יכולות בנשימה רגילה, אך כאשר נמצאים בתא זה מכניסים לגוף כמות גדולה יותר של חמצן. לכן, מבוצע פיקוח על המטופלים בתא כדי לזהות אם המטופל רוצה להפסיק. אפשר בעת הצורך להוריד את המסכה כמובן ולהפסיק את הטיפול.

לסיכום, טיפולים בתאי חמצן מסוגלים לסייע לאיברי הגוף השונים להתחדש. זהו טיפול קל מאד שניתן לבצע בישיבה או בשכיבה, ליהנות ממוזיקה טובה ולתת לגוף לנשום עמוק כפי שלא נשמתם מעולם. אם עדיין לא ניסיתם זאת מומלץ להתנסות ולגלות את ההשפעה המיטיבה של ריכוז החמצן הגבוה על הגוף שלכם.

:קטגוריותרפואה
%d בלוגרים אהבו את זה: