ראשי > Uncategorized > מהו תא חמצן וכיצד הוא יכול לשפר את מצבכם הבריאותי

מהו תא חמצן וכיצד הוא יכול לשפר את מצבכם הבריאותי

אוקטובר 3, 2021

כבר בשנות השישים של המאה ה-17 גילה עולם הרפואה את היתרונות של חמצן בלחץ גבוה, כטיפול במגוון מצבים רפואיים. כיום, שיטה זו עדיין נמצאת בשימוש והיא מסייעת לטיפול בפצעים, נמקים, תסחיפי אוויר, אובדן שמיעה ועוד. במאמר זה נלמד כיצד עובדת השיטה ובאילו מקרים נעשה בה שימוש:

מהו תא חמצן?

הטיפול בהזרמת חמצן בלחץ גבוה נעשה באמצעות תא חמצן בתוכו מתקיים הטיפול. המטופלים יושבים בתוך התא האטום ולתוכו מוזרם חמצן בלחץ גבוה במיוחד, כאשר לעיתים המטופל נושם את החמצן מתוך התא עצמו ולעיתים הוא מחובר למסכת או ברדס חמצן. המטרה של הטיפול היא להביא לעלייה של רמות החמצן בגופו של המטופל, כדי לסייע לגוף לבצע החלמה מהירה יותר. תאי חמצן מגיעים בגדלים שונים, כאשר חלקם מיועדים למטופל אחד בלבד ואילו אחרים יכולים להכיל אפילו תשעים אנשים בכל טיפול. לרוב הטיפולים נמשכים כשעה וחצי עד שעתיים ותמיד יהיו בתוך התא אנשי צוות רפואי כדי לאפשר סיוע במקרה חירום.

תאי הלחץ יהיו בעלי מקומות ישיבה נוחים, כדי לאפשר למטופלים לעבור את הטיפול בנעימים. לא ניתן להכניס לתוך התא מכשירים אלקטרוניים, מצתים, איפור על בסיס שמן או בגדים סינטטיים. הסיבה לאיסורים הללו היא שסביבה עשירה בחמצן היא דליקה.

עליית הלחץ של החמצן בתא נעשית בהדרגה, זאת כדי לאפשר לגוף המטופל להסתגל אט אט. יחד עם זאת, לעיתים יורגש לחץ באוזניים, אך ניתן להפחית אותו בקלות. במהלך הטיפול אין אפשרות לצאת, שכן פתיחת דלת התא תוביל לירידה של לחץ האוויר.

למה תא חמצן משמש?

כפי שציינו קודם לכן, עליית רמות החמצן בגוף בשל הטיפול בתא חמצן מסייעות למערכות הגוף להשתקם ולבצע החלמה מהירה יותר. אחד מהשימושים של טיפול זה הוא סיוע בהחלמה של פצעים קשים לריפוי. מצב רפואי נוסף בו ניתן לטפל באמצעות תא החמצן הוא לאחר הרעלה של חד-תחמוצת הפחמן. הזרמת החמצן מסייעת לגוף לשוב לתפקוד תקין ומסייע בהוצאת חד-תחמוצת הפחמן.

תא חמצן מסייע גם בטיפול במצבים רפואים כגון איבוד שמיעה פתאומי, שתלי עור שאינם שאינם מתרפאים, טיפול בזיהומים, טיפול בנזקי קרינה ועוד.

האם הטיפול בתא חמצן מסוכן?

הטיפול בתא חמצן אינו מסוכן כל עוד מדובר בתא שאושר בידי משרד הבריאות. תאים שאינם קיבלו אישור בהרגל יכולים להוות סכנה גדולה למטופלים. כמו כן, יש להקשיב להנחיות הבטיחות של הצוות ולא להיכנס עם פריטים דליקים. רק מוסדות המורשים להשתמש בתא לחץ לטיפולים רפואיים יכולים להבטיח את בטיחותם של המטופלים. כאשר הטיפול נעשה בחוסר ידע, הלחץ הגבוה יכול לגרום לקרע בריאות. בטרם הטיפול יבדוק הצוות הרפואי את מצבו הרפואי של המטופל, כדי להבטיח שלא יעמוד בפני סכנה במהלך הטיפול. לכן, הטיפול בתא חמצן אינו מסוכן, כל עוד הוא נעשה במקום מורשה עם צוות רפואי מיומן.

:קטגוריותUncategorized
%d בלוגרים אהבו את זה: